OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2012.02.26
Dodane przez parafia dnia February 25 2012 21:29:29
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2012.02.26


Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 16.00 (bezpośrednio po niej Msza Święta), a Gorzkie Żale w niedzielę, o godz. 10.00. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach i odmówienie modlitw w intencji papieża można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za swoich bliskich zmarłych lub nawet za siebie samego, pragnąc skrócenia okresu przyszłego przebywania w czyśćcu.

Rozpoczyna się również czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Zgodnie z tradycją, która od lat obowiązuje w naszej diecezji, wszystkie osoby korzystające ze spowiedzi zobowiązane są w tym okresie oddać swoją kartkę przy konfesjonale. Stosowne kartki można odbierać w biurze parafialnym.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Ariel Pietrzyk, kawaler, zamieszkały Rychława 1 i Magdalena Kirschenstein, panna, zamieszkała Rychława 48/1 oraz Rafał Wohlfeil, kawaler, zamieszkały Twarda Góra 41/2 i Katarzyna Marek, panna, zamieszkała Piotrków Kujawski, ul. Wesoła 3. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, to ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Za tydzień panie z Caritasu będą zbierać przed kościołem ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach.

W marcu papież prosi nas o modlitwę w intencji: „aby był właściwie doceniany na całym świecie wkład kobiet w rozwój społeczeństwa”.

W I-szy piątek miesiąca odwiedzę chorych z Komunią Św. od godz. 10.00. W tym dniu będzie też okazja do spowiedzi od godz. 15.30, szczególnie zapraszam dzieci z klas III.

Spotkanie dzieci komunijnych będzie w plebanii w sobotę, o godz. 10.00, a rodziców tych dzieci zapraszam na spotkanie do plebanii w środę, po Mszy Św. o godz. 16.00.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”. Należność 2,5 zł. proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

INTENCJE MSZALNE:

poniedziałek

godz. 16.00 – za zm. Zofię Kopicką, w 5 rocznicę śmierci

wtorek

godz. 16.00 – za zm. księży pracujących w naszej parafii i zm. członkinie Żywego Różańca

środa

godz. 16.00 – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Zygfryda

czwartek

godz. 16.00 – za zm. Dominikę i Edmunda Rydzkich oraz Marię i Jerzego

piątek

godz. 16.30 (po Drodze Krzyżowej) – za zm. Stanisława Pezda

sobota

godz. 16.00 – za zm. z rodziny Guss i Kwiatkowskich

niedziela (4 marca):

godz. 7.20 – za zm. Anielę i Franciszka Mąkosa

godz. 9.00 – za zm. Annę, Kazimierza i Jana Szuckich

godz. 10.30 – za zm. Irenę Judzińską, w rocznicę śmierci