OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2012.03.25
Dodane przez parafia dnia March 21 2012 21:52:04
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2012.03.25


Dzisiaj rozpoczynamy przeżywanie naszych wielkopostnych rekolekcji. Witamy w naszej parafii ks. Ryszarda Thiede, proboszcza z Mątaw, który je poprowadzi. Dzieci mają swoje spotkania, w ramach rekolekcji szkolnych, w poniedziałek, wtorek i środę, w godzinach od 8.30 do 11.30. Młodzież zapraszam na spotkania rekolekcyjne w te dni, o godz. 16.00, a dorosłych zapraszam na Msze Św. wieczorne, o godz. 18.00. Nasza spowiedź parafialna, z udziałem większej liczby kapłanów z dekanatu, odbędzie się w czwartek, 29 marca, w godz. od 9.00 do 10.00 oraz od 15.30 do 17.00. Postarajmy się, aby wszyscy członkowie naszych rodzin uporządkowali swoje życie przed Świętami poprzez sakrament pokuty. W sąsiednich parafiach spowiedź będzie: w Smętowie (we wtorek), w Pieniążkowie (w środę), w Nowem (w sobotę od 9.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00).

Jutro w liturgii obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przypomnimy sobie scenę, kiedy anioł Gabriel przyszedł do Maryi i powiedział jej, że będzie matką Zbawiciela Jezusa. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia, podczas którego chcemy modlić się w intencji dzieci poczętych, aby wszystkie otrzymały szansę zaistnienia na świecie. Chcemy też modlitwą ogarnąć matki, aby wsparte miłością najbliższych, na wzór Maryi, z radością przyjęły ten szczególny dar Boży – swoje dziecko. Katolicy zobowiązani są walczyć ze wszystkimi złymi zjawiskami, które zagrażają życiu od poczęcia do naturalnej śmierci, m.in. z aborcją, eutanazją, także z tworzeniem dzieci tzw. metodą „IN VITRO”.... i nie jest to żadna walka polityczna, ale troska o najsłabsze istoty, które także mają prawo do życia.

W Niedzielę Palmową przynieśmy do kościoła palmy, które zostaną poświęcone. Będzie też można nabyć palmy przed kościołem od dzieci ze szkoły podstawowej w Rychławie. Ponadto stroiki świąteczne sprzedawać będą przed kościołem osoby z Warsztatów Terapii Zajęciowej dla niepełnosprawnych z Lalków.

W Niedzielę Palmową, papież Benedykt XVI (kontynuując tradycję papieża Jana Pawła II) organizuje Światowy Dzień Młodzieży. Również w naszej diecezji odbędzie się spotkanie kilku tysięcy młodych ludzi z ks. biskupem w Kościerzynie. Z naszej parafii wyjedzie autokar z młodzieżą na to spotkanie. Koszt od 1 osoby – 25 zł. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym do jutrzejszego poniedziałku.

CARITAS też organizuje przedświąteczną zbiórkę darów dla ubogich. W sklepach spożywczych w Kamionce, Rychławie oraz Milewie zostaną wyłożone specjalne kartony z logo CARITASU, do których można wrzucić część produktów zakupionych wcześniej w sklepie. Mogą to być np. słodycze, mąka, cukier, makarony lub też inne trwałe produkty. Przed Świętami zostaną one przekazane najuboższym rodzinom.

Za tydzień panie z Caritas będą też przed kościołem zbierać do skarbonek ofiary na dożywianie dzieci w szkołach.

Drogę Krzyżową, na trasie z Kamionki do Milewa przeżyjemy w tym roku w piątek – 30 marca. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Św., a po niej ruszamy procesją. Jeśli droga polna będzie sucha, to pójdziemy do Milewa polną drogą, w innym przypadku pójdziemy asfaltem. Weźmy ze sobą książeczki do nabożeństwa, abyśmy wszyscy włączali się w śpiewy w czasie trasy. W poprzednich latach ok. 200 osób brało udział w takich Drogach Krzyżowych. W tym roku przyjdźmy jeszcze liczniej. Przedstawicieli strażaków z Kamionki i Rychławy, poproszę o pomoc w bezpiecznym przemarszu. Dla nich spotkanie odbędzie się w piątek, o godz. 15.30. Jako grupa zorganizowana, będziemy maszerowali w skupieniu. Po zakończeniu nabożeństwa w Milewie wracamy indywidualnie, lecz lepiej drogami polnymi do Rychławy i Kamionki, aby nie blokować ruchu samochodowego. Starsze osoby będą mogły wrócić z Milewa samochodami – poproszę więc o pomoc kilku chętnych kierowców.

W kwietniu papież prosi nas o modlitwę w intencji: „aby wielu młodych ludzi potrafiło odpowiedzieć na powołanie Chrystusa i naśladować go w kapłaństwie i życiu zakonnym”.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Marcin Mazur, kawaler, zamieszkały Rumia ul. Gdańska 24/38 oraz Monika Noga, panna, zamieszkała w Milewo 1/1. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

W pierwszej połowie kwietnia, przedstawiciele naszej parafialnej rady ekonomicznej, już po raz drugi będą odwiedzać wszystkie rodziny, z prośbą o wsparcie tegorocznej inwestycji, tj. przebudowy naszej kostnicy cmentarnej, by spełniała wymogi Sanepidu.

W biurze parafialnym można odbierać kartki do tegorocznej spowiedzi wielkanocnej.

Ze stolika pod chórem można nabyć kolejny numer ciekawego czasopisma religijnego pt. „Miłujcie się”, a należność – 3 zł. - proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

INTENCJE MSZALNE:

Poniedziałek

godz. 16.00 (podczas rekolekcji dla młodzieży) – o szczęśliwą operację dla Barbary

godz. 18.00 (podczas rekolekcji dla dorosłych) – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Władysława

Wtorek (podczas rekolekcji dla dorosłych)

godz. 18.00 – za zm. Mariannę i Kazimierza Welke

Środa

godz. 18.00 (podczas rekolekcji dla dorosłych)– za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek

godz. 17.00 (po parafialnej spowiedzi) – za zm. księży pracujących w naszej parafii i zm. członkinie Żywego Różańca

Piątek

godz. 16.00(!) (przed Drogą Krzyżową do Milewa) – za zm. rodziców Kilkowskich i Guz

Sobota

godz. 14.00 (ze względu na spowiedź w Nowem) – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla Teresy, z okazji 50. urodzin

Niedziela Palmowa, 1 kwietnia:

godz. 7.20 – za zm. Genowefę Litkowską, w 5 rocznicę śmierci

godz. 9.00 – za zm. Franciszkę i Pawła Kopickich

godz.10.30 – za zm. Alicję Sznajdrowską, w 1 rocznicę śmierci