OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IX NIEDZIELA ZWYKŁA - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 2.06.2012
Dodane przez parafia dnia June 02 2012 23:21:10
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IX NIEDZIELA ZWYKŁA - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 3.06.2012


Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca będzie dzisiaj, o godz. 10.00.

Dzisiaj odbywa się przed kościołem tradycyjna w naszej parafii zbiórka Caritas na dożywianie dzieci w szkołach.

Za tydzień będzie można złożyć przed kościołem ofiarę do innych skarbonek, z okazji Dnia Dziękczynienia, na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie (zbiórka na ten cel odbywa się dzisiaj przed innymi kościołami w Polsce).

Za tydzień też będziemy gościć w naszej parafii misjonarza werbistę z Górnej Grupy o. Kajetana. Opowie nam m.in. o pracy misyjnej w Ekwadorze, a też kolekta z tego dnia będzie przeznaczona na wsparcie dla misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata.

W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, po Mszy Świętej, o godz. 10.30, wyruszymy w drogę, aby idąc w procesji zamanifestować swoją wiarę. Będziemy zatrzymywać się przy 4 ołtarzach, które będą usytuowane przy posesjach pp. Kropisz, Pliszka i Mazurkiewicz, Soleckich i Braun. Proszę o przygotowanie dekoracji religijnych w domach przy trasie procesji, panów strażaków poproszę o niesienie baldachimu, chorągwi, a także pilnowanie porządku w ruchu drogowym podczas marszu i dziękuję za coroczne zaopatrzenie w brzózki. Także panie z Żywego Różańca proszę o niesienie chorągwi. Dziewczynki ze szkoły podstawowej, szczególnie z klas II oraz młodsze zapraszam do sypania kwiatków, a chłopców do niesienia dużego różańca. Ćwiczenia tych dzieci odbędą się w środę, o godz. 16.00, przed kościołem. Dzieci I-szo Komunijne przychodzą na procesję w białych albach. Przez cały tydzień będziemy przeżywać oktawę, podczas której odbywać się będą procesje eucharystyczne dookoła kościoła, po Mszach o godz. 17.00.

W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w kościele, we wtorek i piątek, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedziele, po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

W sobotę odbędzie się dekanalne spotkanie Caritas we Wielkim Komorsku. Wyjazd dla chętnych osób będzie po Mszy wieczornej.

Związek małżeński pragną zawrzeć Dariusz Żurawski, stanu wolnego, zam. Nowe, Osiedle Nadwiślańskie II 3c/2 oraz Justyna Targowska, stanu wolnego, zam. Kamionka 67. Jest to ich zapowiedź druga.

W pierwszej połowie czerwca nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie rodziny. Trzecia tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona również na przebudowę naszej kostnicy cmentarnej wg wskazówek SANEPIDU. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja dotycząca wymaganych pozwoleń przez stosowne urzędy.

Za tydzień, od godz. 14.00 do godz. 18.00, odbędą się, przy szkole podstawowej w Rychławie, obchody Dnia Dziecka. Zaproszone są do udziału dzieci z różnych miejscowości wraz z rodzinami. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. pokazy rycerskie, strażackie, motocykli, różne konkursy i dmuchańce. Uczestnicy też będą mogli spożyć grochówkę i kiełbaski z grilla.

Zachęcam do nabycia nowego numeru czasopisma diecezjalnego „Mały Pielgrzym”. Należność – 2,5 zł. - wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

INTENCJE MSZALNE:

Poniedziałek

godz. 17.00 – o łaskę zdrowia dla pp. Łucji i Kazimierza

Wtorek

godz. 17.00 – za zm. Marię i Marcina Szumała

Środa

godz. 17.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Józefa, Piotra i Sławomira, z okazji urodzin

Czwartek, (Boże Ciało):

godz. 7.20 - za zm. Zofię i Adolfa Ryś oraz rodziców z obojga stron

godz. 9.00 – za zm. Gertrudę i Kazimierza Pliszka

godz. 10.30 – suma w intencji parafian z procesją eucharystyczną

Piątek

godz. 17.00 – za zm. rodziców Helenę i Wojciecha Ziarnko oraz siostrę z mężem Adolfem

Sobota

godz. 17.00 – za zm. Jadwigę Janicką, w rocznicę śmierci

Niedziela, 9 czerwca

godz. 7.20 – za zm. Halinę i Jana Zamur

godz. 9.00 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, z okazji 30. rocznicy małżeństwa pp. Wiesławy i Kazimierza

godz. 10.30 – za zm. Annę i Władysława Zarembów oraz Alojzego Danielewicza