OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu 30.11.2014r.
Dodane przez parafia dnia November 29 2014 22:48:25
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu 30.11.2014r.


W czasie Adwentu mamy wspaniałą okazję odnowić naszą wiarę. Uczyńmy liczne, dobre postanowienia, odnówmy naszą więź z Panem Bogiem, życie sakramentalne, postaramy zatroszczyć się o życzliwą atmosferę w swoich rodzinach. Msze Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane będą codziennie, o godz. 16.00 (w niektóre tylko dni będą małe zmiany godzin). Zachęcam wszystkich do licznego udziału, a szczególnie dzieci, które przychodzą z lampionami. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki, z których ułożą stajenkę.

Znakiem naszego właściwego przeżywania okresu Adwentu powinna być także gotowość do okazania miłosierdzia. Za tydzień, panie z CARITASu, zbiorą przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz dożywiania dzieci w naszych szkołach. Ponadto CARITAS przeprowadzi zbiórkę słodyczy, które będzie można składać w kartonach, umieszczonych w sklepach na terenie naszej parafii. Przed Świętami zebrane słodycze zostaną rozdzielone wśród dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu naszej parafii.

Spotkanie parafialnego zespołu CARITAS w poniedziałek po Mszy św. o godz. 16.00.

W I-szy piątek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, od godz. 10.00. Zapraszam o godz. 15.00 na godzinę Miłosierdzia w tym czasie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta.

Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 zostanie odmówiony różaniec wspólnoty Żywego Różańca. Intencja papieska na miesiąc grudzień: „Aby rodzice, przekazując dzieciom cenny dar wiary, byli autentycznymi ewangelizatorami”.

W sobotę, o godz. 11.00, w parafii Lalkowy zostanie odprawiona suma odpustowa ku czci św. Barbary.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę św. Franciszka Ksawerego, prezbitera., w czwartek św. Barbary., w sobotę św. Mikołaja, biskupa.

W biurze parafialnym po każdej Mszy św. można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i w opłatki.

INTENCJE MSZALNE:

poniedziałek

godz. 16.00 – za śp. Franciszka Piotra Ceyer w rocznicę urodzin .

wtorek

godz. 16.00 – za śp. Helenę Gniewkowską.

środa

godz. 16.00 – w intencji parafii o dobre przeżycie czasu Adwentu.

czwartek

godz. 7.00 – o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

piątek

godz. 16.00 – za śp. Ludwika i Barbarę Grzyb.

sobota

godz. 16.00 – śp. babcie, dziadków, rodziców, rodzeństwo z rodziny Szwoch i Apostołowicz.

niedziela (7 grudzień):

godz. 7.20 – za śp. Jadwigę i Jana Kaszubowskich oraz Kazimierza Szczygieł.

godz. 9.00 – za śp. Katarzynę i Edmunda Kaszubowskich oraz Barbarę Urbanowską.

godz. 10.30 – podziękowanie za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę MB i zdrowie dla pani Bolesławy Błażek z okazji 50 rocznicy zelatorstwa.