OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.06.2008

W tym tygodniu będziemy przeżywać, w liturgii Kościoła: we wtorek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego (zakonnika), w sobotę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi (zakonnika).

Związek małżeński pragną zawrzeć: Mariusz Józef Kłohs, kawaler, zamieszkały Rychława 9 oraz Martyna Mierzejewska, panna, Milewo 1/2. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

W pierwszej połowie czerwca członkowie naszej parafialnej rady ekonomicznej odwiedzają wszystkie domy z prośbą o złożenie dowolnych ofiar na spłatę zobowiązań za zrealizowania inwestycji tegorocznej – położenia kostki polbrukowej od drzwi kościoła do kostnicy. Polecam tę sprawę ofiarności wszystkich.

Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszam na spotkanie dzisiaj, po Mszy Św., o godz. 10.30.

W poniedziałek, w 16. dzień miesiąca, zapraszam na Apel Jasnogórski do kościoła, o godz. 21.00.

W środę zachęcam zdrowe i pełnoletnie osoby do udziału w akcji krwiodawstwa na Zamku w Nowem, od godz. 9.00.

Kończy się rok szkolny i rozpoczynają wakacje. Cieszą się uczniowie i nauczyciele z tej przerwy, po wytężonej pracy. Jest za co Bogu dziękować, a może też przepraszać, a także prosić na radośniejszy czas wakacji. W piątek zapraszam uczniów, wychowawców i rodziców do spowiedzi od godz. 16.00, a Msza Św. na zakończenie roku zostanie odprawiona w tym dniu, o godz. 17.00.

Dzisiaj, ministranci przed kościołem zbierają do skarbonek na adaptację budynku pod bibliotekę diecezjalną w Pelplinie. Polecam ten wspólny cel wszystkich parafii ofiarności nas wszystkich.

Dzisiaj też dzieci z klas I- III ze Szkoły w Rychławie, wraz z opiekunami, organizują przed kościołem kiermasz. Zachęcam do nabycia pięknych figurek gipsowych. Zebrany dochód dzieci pragną przeznaczyć na opłacenie przyjazdu do Rychławy aktora dziecięcego PIKSELA. Wspomóżmy więc tę inicjatywę.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w Nowem Dekanalny Festyn CARITAS. Wystąpią m.in. młodzieżowe grupy kulturalne z naszej parafii, a księża zagrają też mecz piłkarski ze strażakami.

Pod chórem, ze stolika, można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Helenę Szulwic

godz. 17.00 – za zm. Mariana Hołyszko

godz. 17.00 – za zm. z rodziny Budyś, Surma i Gawlik

godz. 16.00 – Msza dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Rychławie, z okazji zakończenia roku szkolnego