DOŻYNKI GMINNO - PARAFIALNE - 2018 W KAMIONCE

2 września 2018 r. w naszej parafii przeżywaliśmy piękną uroczystość dziękczynienia za plony tego roku - dożynki gminno – parafialne. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem spod Szkoły Podstawowej w Kamionce. Korowód prowadziła orkiestra dęta ze Szkoły Muzycznej w Kwidzynie, a za nią, na bryczce, jechali starostowie dożynek państwo Natalia i Piotr Pastuszka z Twardej Góry. W dalszej części korowodu przedstawiciele sołectw nieśli wieńce dożynkowe. W przemarszu uczestniczyło również wielu gości oraz mieszkańcy gmin Smętowo Graniczne i Nowe. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się , na placu przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce, Mszą św. polową koncelebrowaną przez wszystkich kapłanów gminy Smętowo Graniczne pod przewodnictwem ks. proboszcza Tadeusza Galikowskiego. Po Mszy św. oficjalnego otwarcia dożynek dokonał dyrektor GOKSiR-u pan Bartłomiej Kozłowski. Następnie Pani wójt Anita Galant powitała przybyłych gości i nastąpiły przemowy włodarzy gmin i powiatu starogardzkiego – starosty powiatu starogardzkiego pana Kazimierza Chyły, Burmistrza gminy Nowe pana Czesława Wolińskiego oraz pana Lecha Kolaski.
Po oficjalnym otwarciu nastąpiło rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy – I miejsce zdobył wieniec wykonany przez KGW w Kopytkowie, wieniec z Kamionki zdobył II miejsce, były jeszcze wieńce z Leśnej Jani i Frący. Następnie włodarze gmin Smętowa i Nowego na terenie, których znajduje się parafia Kamionka, dzielili się ze wszystkimi chlebem dożynkowym.
Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna – pięknie jeszcze zaprezentowała się orkiestra z Kwidzyna, wystąpili: zespół „Wjaptanne” i chór „Wiertaiernia” z Mińska, KGW Rokocin „Kociewskie Śpiewogry”, grupa Klenczon Projekt-Czerwone Gitary oraz zespół Disco 2 plus 2 . Na zakończenie dożynek odbyła się zabawa taneczna, którą poprowadził Dj Snajpi.
Każdy mógł zakosztować swojskiego jadła przygotowanego przez Parafialny Zespół Caritas i gospodynie z parafii Kamionka, a także gastronomię przygotowaną przez panie z KGW z sąsiednich miejscowości. Wiele atrakcji znalazły też dla siebie dzieci między innymi: animacje przygotowane przez Związek Gmin Wierzyca, mobilny plac zabaw, słodkości oraz konkursy: balonowe, zoo, bańkowe szaleństwo, a też zjeżdżalnie i przejażdżki bryczką oraz warsztaty garncarskie- pokaz i możliwość wyrobu przez uczestników.
Dożynki gminno- parafialne 2018 w Kamionce można zaliczyć do bardzo udanych. Najważniejsze, że wielka rzesza ludzi wzięła udział w tej uroczystości. Z pewnością również dzięki pięknej słonecznej pogodzie, która zachęcała do przybycia na tę wyjątkową uroczystość plenerową.

Dodane przez parafia dnia September 04 2018 22:05:58 1143 Czytań · Drukuj