OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 30.09.2018r.

Jutro w poniedziałek rozpoczynamy październik,w kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” .

Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec będzie odmawiany codziennie w dni powszednie po Mszy Świętej, a w niedzielę 1 dziesiątka po każdej Mszy Świętej.

Różaniec prowadzą:

W poniedziałek – dzieci z kl. IV

We wtorek – dzieci i rodzice z kl. III

W środę – dzieci ze szkoły w Rychławie

W czwartek – dzieci ze szkoły w Kamionce

W piątek – młodzież przygotowująca się do bierzmowania

W sobotę – Wspólnota Żywego Różańca

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne pierwszy czwartek – dzień modlitw o powołania do służby w kościele, pierwszy piątek – modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa jako wynagrodzenie za grzechy i zniewagi. Zapraszam na adorację i spowiedź o godz. 15.30, pierwsza sobota – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszam w sobotę na Godzinki i różaniec o godz. 8.15

W najbliższy piątek o godz. 17.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. Obecność obowiązkowa.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

Za tydzień w niedzielę 7 października podczas Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz. 10.00.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia : w poniedziałek św. Teresy od Dzieciatka Jezus – dziewicy i doktora Kościoła, we wtorek Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej – dziewicy, w piątek św. Brunona.

W związku z miesiącem różańcowym jest ogłoszony konkurs dla dzieci na zrobienie różańca z dowolnych materiałów. Do dnia 14 października proszę wykonane prace dostarczyć do pań katechetek lub do mnie. Prace zostaną wywieszone na wystawie w kościele i nagrodzone.

Nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie rodziny. Jest to trzecia tegoroczna zbiórka przeznaczona na renowację ogrodzenia. Radnych poproszę o odebranie zeszytów ze swojego rejonu. Bóg zapłać za ofiary na nasze inwestycje.

Jest już kalendarz z intencjami mszalnymi na nowy rok.

Jest jeszcze nr „Pielgrzyma”. Czasopisma są wyłożone na stoliku pod chórem. Należność proszę wrzucić do skarbonki. Są również kalendarze na Nowy Rok.

godz. 16.00 – za śp. Witolda.

godz. 16.00 – za śp. Danutę i Władysława Głąb.

godz. 16.00 – za śp. Zofię i Alfonsa Wodzak w rocz. urodzin Alfonsa.

godz. 16.00 – za śp. Henryka Wiśniewskiego i zmarłych z rodziny.

godz. 16.00 – za śp. Natalię i Michała.

godz. 9.00 – za śp. Maksymiliana Kopickiego int. od zakł. pogrzebowego.

godz. 16.00 – za śp. Bronisławę i Bogusława Bożek oraz Adolfa Smałę

niedziela (7 październik):

godz. 7.20 – dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jadwigi.

godz. 9.00 – za śp. Martę, Józefa i Stanisława Koseckich.

godz. 10.30 – za śp. Stefanię, Leona i Zenona Wolszlegier w rocz. śm. Stefanii.

Dodane przez parafia dnia September 30 2018 00:19:17 937 Czytań · Drukuj