OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 28.10.2018r.

Przez ostatni tydzień modliliśmy się w intencji misji. Dzisiaj przeżywamy dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Pakistan - przerwać milczenie”. 105 tyś. chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa – co 5 minut ginie 1 chrześcijanin… przez modlitwę, ale i ofiarę łączmy się z Kościołem w potrzebie.

Początek listopada skłania nas wszystkich do zadumy nad przemijalnością życia ludzkiego. Staniemy nad mogiłami bliskich zmarłych, pragnąc im podziękować za dobro od nich otrzymane i wyprosić dla nich łaskę życia w niebie.
W czwartek 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 10.30, która będzie sprawowana za wszystkich naszych zmarłych, nastąpi procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Kartki ze zdrowaśkami za zmarłych można jeszcze przynosić do biura parafialnego. W dniach, od 1 do 8 listopada, można dostąpić odpustu zupełnego, codziennie jeden raz, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych.

W piątek 2 listopada Dzień Zaduszny - to wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 10.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam wszystkich na różaniec, który odmówimy na naszym cmentarzu. Proszę, aby każdy przyniósł znicz.

Warunkiem uzyskania odpustów zupełnych dla zmarłych jest stan łaski uświęcającej. Zapraszam przed Uroczystością Wszystkich Świętych do sakramentu pokuty i pojednania w środę od godz. 15.30.

Dziękuję strażakom z Kamionki za całoroczne dbanie o porządek na cmentarzu. Przypominam, iż na cmentarzu obowiązuje regulamin ustalony zgodnie z prawem państwowym. W przypadku śmierci kogoś bliskiego rodzina wykupuje miejsce do pochówku, którym ma się opiekować przynajmniej przez 20 lat. Opłaty cmentarne przeznaczone są m.in. na wywóz śmieci oraz konserwację ogrodzenia cmentarza. Także o położeniu pomników nagrobnych lub zmianach przy nich należy poinformować ks. proboszcza, który jest odpowiedzialny za opiekę nad cmentarzem. Zadbajmy wszyscy o świętość naszego cmentarza i godne miejsce wiecznego pochówku naszych bliskich zmarłych.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne (pierwszy czwartek, pierwszy piątek – dzień poświęcony NSPJ, pierwsza sobota – dzień poświęcony NSNMP). Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu oraz do sakramentu pokuty i pojednania w piątek na godz. 15.30, a w sobotę na godz. 9.00.

W najbliższą sobotę odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.30.

W piątek zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. na godz. 16.00 potem odmówimy różaniec za zmarłych. Każdy przynosi znicz. Obecność obowiązkowa.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. W tym miesiącu łączymy się z Papieżem w modlitwie: „Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża”.

godz. 16.00 – za śp. Gizelę Żurawską w m-c po pogrzebie.

godz. 16.00 – za śp. Irenę i Zygmunta Dereszkiewicz w 10 rocz. śm. Ireny oraz Krystynę Targowską.

godz. 16.00 – za śp. Halinę Kopicką od zakładu pogrzebowego.

czwartek (Uroczystość Wszystkich Świętych)

godz. 7.20 – za śp. Krystynę Scherff.

godz. 9.00 – za śp. Jana i Kazimierza Koniarskich w 40 rocz. śm. Jana.

godz.10.30 – Msza zbiorowa za zmarłych.

piątek(Dzień Zaduszny)

godz. 10.00 – za śp. Różę, Leona i Piotra Guss, oraz zmarłych z rodziny.

godz. 16.00 – za śp. Joannę i Edmunda Bieńkowskich oraz zmarłych z rodziny Budyś.

godz. 8.00 – Msza św. w intencji koła łowieckiego „Hubertus”.

godz. 9.30 – dziękczynna z prośbą o zdrowie dla pani Haliny Koniarskiej w rocz. urodzin

godz. 16.00 – za śp. Adę i Feliksa Stopińskich oraz dziadków.

niedziela (4 listopada)

godz. 7.20 – za śp. Irenę i Zygmunta Dereszkiewicz; Bernadetę, Barbarę, Łucję i Edwina Targowskich.

godz. 9.00 – za śp. z rodziny Guss i Kwiatkowskich.

godz.10.30 – za śp. Józefa Buławskiego i zmarłych z rodziny obojga stron.

Dodane przez parafia dnia October 28 2018 07:55:44 910 Czytań · Drukuj