OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV Niedziela Zwykła 25.11.2018r.

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy przeżywanie Adwentu. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Msze Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane będą codziennie o godz. 16.00. Zachęcam wszystkich do licznego udziału, a szczególnie dzieci które przychodzą do kościoła z lampionami.

W tym tygodniu przypada święto: w piątek św. Andrzeja – Apostoła.

1 grudnia w pierwszą sobotę zapraszam na adorację i modlitwy do Niepokalanego Serca NMB na godz. 8.30.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz. 10.00.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Intencja modlitewna Ojca Świętego na miesiąc grudzień: „Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami”.

W biurze parafialnym po każdej Mszy św. można zaopatrzyć się w świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom’- małe świece 8 zł, duże 15 zł. i w opłatki na stół wigilijny.

godz. 16.00 – za śp. kapłanów i zmarłe członkinie Wspólnoty Żywego Różańca oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

---------------

godz. 16.00 – za śp. Jana Koniarskiego w rocz. urodzin.

godz. 16.00 – za śp. Henryka Zalewskiego.

godz. 16.00 – za śp. Halinę Gniewkowską.

godz. 9.00 – za śp. Janinę Krogulec w 1 rocz. śm

niedziela (2 grudzień):

godz. 7.20 – za śp. Stanisława Szczygieł w rocz. śm.

godz. 9.00 – za śp. Monikę Kwiatkowską i Jana Guss.

godz.10.30 – za śp. Eufemię, Franciszka i Andrzeja Buławskich; Irenę Judzińską i zmarłych z rodziny

Zmarła nasza parafianka śp. Halina Gniewkowska z Kamionki. Pogrzeb odbył się w środę w kościele parafialnym w Kamionce, pochowana została na naszym cmentarzu Kamionce.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Zmarła nasza parafianka śp. Bronisława Zielińska z RychławyPogrzeb odbył się w środę naszym w kościele parafialnym w Kamionce, pochowana została na cmentarzu w Nowem.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Dodane przez parafia dnia December 01 2018 07:20:00 730 Czytań · Drukuj