OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.06.2008
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2008-06-22

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, będziemy przeżywać:
we wtorek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, w sobotę - św. Ireneusza (biskupa i męczennika).

W przyszłą niedzielę będziemy przezywali Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta ze wszystkich kościołów na świecie (tzw. świętopietrze) jest przeznaczona na wsparcie dla Stolicy Apostolskiej w Watykanie.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Mariusz Kłohs, kawaler, zamieszkały Rychława 9 oraz Martyna Mierzejewska, panna, zamieszkała Milewo 1/2. Jest to ich zapowiedź druga.

Dzisiaj zapraszam do Nowego, od godz. 13.30, na FESTYN DOBROCZYNNY organizowany przez Caritas z kilku parafii, na stadionie miejskim. Wystąpią m.in. grupy muzyczne i taneczne z naszej parafii, będzie kiermasz spożywczy, loteria fantowa. Atrakcją powinien też być, o godz. 15.00, mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją księży oraz drużyną strażaków. Zapraszam do licznego udziału.

Nasz Parafialny Klub Sportowy BONUM oraz Uczniowski Klub Sportowy GAUDIUM zapraszają w okresie wakacji, chętnych chłopców na treningi w piłkę nożną – w poniedziałki i środy, o godz. 17.45, a dziewczęta i panie na treningi w siatkówkę we wtorki i czwartki, o godz. 17.45. W przyszłą niedzielę odbędzie się na boisku przy kościele turniej siatkówki żeńskiej. Mogą zgłosić się wszystkie chętne drużyny.

Przypominam, iż każdy kościół jest miejscem szczególnego szacunku i godnego zachowania. Obowiązują również stosowne stroje, aby uczcić powagę świętego miejsca. W okresie wakacji pilnujmy się więc, aby górna odzież miała rękawy do łokci, a dolna miała długość do kolan. Zakazane są wszelkie stroje o charakterze plażowym lub gimnastycznym.

godz. 17.00 – za zm. Aleksandrę i Franciszka Gaca

godz. 17,00 – Msza dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla Karoliny, z okazji 18 urodzin

godz. 17.30 - za zm. Mariannę i Franciszka Lubomskich

godz. 17.00 – za zm. Mariannę Mąkosa, w rocznicę urodzin