OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01.2019r.

Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.

Dzisiaj w naszej parafii w czasie Mszy św. o godz. 10.30 będą przedstawione jasełka przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kamionce. Za tydzień w niedzielę podczas wszystkich Mszy św. gościć będziemy chór z Tczewa „Post Scriptum”, a po ostatniej Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się koncert tego zespołu. Będzie możliwość nabycia płyt. Serdecznie wszystkich zapraszam.

W czwartek 24 stycznia nasza parafia organizuje wyjazd do aquaparku w Redzie (dzieci muszą mieć opiekę rodzica). Chętni mogą się zgłaszać do końca tygodnia w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu – 60 zł. (ministranci - 30 zł).

Szkoła Podstawowa w Kamionce przystąpiła do akcji ”Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny można składać w Szkole w Kamionce do 25 stycznia. Zachęcam parafian do włączenia się do tej akcji.

Jest do nabycia „Pielgrzym” w cenie 3,30 zł i „Mały Pielgrzym” dla dzieci w cenie 2,50 zł. Należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 14.00 – za śp. Stefana Galikowskiego.

godz. 8.00 – za śp. Stefana Galikowskiego.

godz. 14.00 – o łaskę zdrowia.

godz. 8.00 – za śp. Stefana Galikowskiego.

godz. 16.00 – za śp. Stefana Galikowskiego.

godz. 9.00 – za śp. Stefana Galikowskiego w 1 rocz. śm.

niedziela (20 stycznia):

godz. 7.20 – za śp. Różę, Leona i Piotra Guss.

godz. 9.00 – za śp. Kazimierza Piankę w 1 rocz. śm.

godz. 10.30 – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Michaliny, Aleksandry i Gerarda z okazji urodzin.

Dodane przez parafia dnia January 14 2019 22:28:35 880 Czytań · Drukuj