OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31.03.2019r.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31.03.2019r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31.03.2019r.

Zapraszam na Drogę Krzyżową - w piątek o godz. 17.00 (bezpośrednio po niej Msza Święta), a Gorzkie Żale w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach i odmówienie modlitw w intencji papieża można uzyskać odpust zupełny.

W piątek 12 kwietnia Drogę Krzyżową odprawimy na zewnątrz kościoła.

Od jutra Msze św. wieczorne będą o godz. 17.00.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w poniedziałek 15 kwietnia.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne pierwszy czwartek – dzień modlitw o powołania do służby w kościele, pierwszy piątek – modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa jako wynagrodzenie za grzechy i zniewagi. Zapraszam na adorację i spowiedź o godz. 16.30, pierwsza sobota – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszam w sobotę na Godzinki i różaniec o godz. 8.15.

W kwietniu Ojciec święty prosi o modlitwę w intencji: „za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych”. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz. 10.00.

Dzieci zachęcam do zrobienia palm, które przynosimy do kościoła w Niedzielę Palmową na godz. 10.30. Po tej Mszy św. odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.

W niedzielę palmową 14 kwietnia w Kościerzynie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Wyjazd z naszej parafii o godz. 10.30 z Rychławy, ok. godz.10.35 z przed kościoła w Kamionce.

W środę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Przy ołtarzu MB została postawiona skarbonka na kwiaty i materiały do Grobu Pańskiego.

Można jeszcze zaopatrzyć się w „paschaliki”. Ofiary za świece są przeznaczone na cele Caritasu.

Kończy się pierwsza zbiórka na nasze inwestycje – parkingu od strony ulicy. W związku z trudnościami, które wynikły, osobiście przejdę w tym tygodniu trasą Sarnowa – nie tyle, aby zebrać datki, co porozmawiać o zasadności takich zbiórek.

W czwartek 4 kwietnia nasza parafia organizuje wyjazd do kina w Grudziądzu na film pt. „Miłość i miłosierdzie”. Nieujawnione dotąd fakty i odkrycia grupy ekspertów pozwolą poznać prawdę o wpływie Bożego Miłosierdzia na losy świata oraz potęgę przesłania, które Jezus przekazał ludzkości za pośrednictwem prostej polskiej zakonnicy, a dziś świętej, siostry Faustyny Kowalskiej. Wyjazd po Mszy św. o godz. 14.30. Koszt wyjazdu 13 zł. Chętni na wyjazd mogą zgłaszać się w biurze parafialnym.

Można zaopatrzyć się jeszcze w „Pielgrzym” i inne czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem. Należność proszę wrzucić do skarbonki. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

godz. 17.00 – za śp. Eugenię i Henryka Kamińskich.

godz. 17.00 – za śp. Bogumiłę i Ryszarda Wiśniewskich oraz zm. z rodziny.

godz. 17.00 – za śp. Jana Raczyniewskiego.

godz. 14.30 – w pewnej intencji.

godz. 17.00 (po Drodze Krzyżowej) – Genowefę i Gerarda Litkowskich w rocz. śm.

godz. 9.00 – dziękczynna w intencji Aleksandry z okazji urodzin i Jeremiasza w 1 rocz.

godz. 17.00 – za śp. Janusza Stachulskiego w 16 rocz. śm.

godz. 17.30 – za śp. Kazimierę i Kazimierza Rybickich i dziadków.

godz.18.00 – za śp. Henryka Zalewskiego w 1 rocz. śm.

niedziela (7 kwietnia):

godz. 7.20 – za śp. rodziców Buławskich i Pliszka.

godz. 9.00 – za śp. Natalię i Józefa Majkowskich, Franciszkę i Konrada Grzona.

godz. 10.30 – za śp. Łucję i Tadeusza Jabłońskich w 13 rocz. śm. Łucji.

Dodane przez parafia dnia March 30 2019 22:22:23 931 Czytań · Drukuj