OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12.05.2019r.

Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej 7. dzieci (5 dziewczynek i 2 chłopców), podczas Mszy św. o godz. 10.30 przyjmie w naszym kościele Pierwszą Komunię Świętą. Dziękuję wszystkim, którzy tak pięknie przygotowali tę uroczystość – rodzicom dzieci za posprzątanie i udekorowanie Kościoła, skoszenie trawy panom Adamowi Grzyb i Piotrowi Wiśniewskiemu oraz za dar ołtarza - nowy mszał, pani organistce Marzenie Partyka, pani Aleksandrze Ilczak vel Klim za pomoc w próbach i na uroczystości, panu szafarzowi Stefanowi Kraskowskiemu i całej służbie liturgicznej. Zapraszam dzieci i całe rodziny na przeżycie „białego tygodnia”.

Jutro w poniedziałek 13 maja - dzień Fatimski. Dzieci z klasy IV będą przeżywać pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Zapraszam dzieci i rodziców oraz wszystkich parafian do wzięcia udziału w Mszy św. i nabożeństwie maryjnym o godz. 17.00.

W najbliższym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek św. Macieja – Apostoła, w czwartek św. Andrzeja Boboli – męczennika.

W czwartek 16 maja o godz. 17.00 będziemy przeżywać nasz odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Boboli. Mszy św. będzie przewodniczył ks. dr Zbigniew Straszewski – proboszcz z Czerska. Poproszę dziewczynki o sypanie kwiatków, do niesienia figury Matki Bożej oraz strażaków o niesienie baldachimu oraz chorągwi. Do uczestnictwa w odpuście zobowiązana jest młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Zapraszam wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w naszej parafialnej uroczystości.

Spowiedź dla wszystkich parafian przed odpustem i bierzmowaniem w najbliższą środę od godz. 16.30.

Spotkanie całej służby liturgicznej w środę po Mszy św.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

W sobotę 1 czerwca autokar z młodzieżą z naszej parafii uda się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Jeziorem Lednickim k. Gniezna. Koszt – 60 zł. Do wyjazdu zobowiązani są szczególnie kandydaci do bierzmowania. Chętni na wyjazd mogą się zapisać się w biurze parafialnym.

Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na nasze cele parafialne.

Burmistrz Nowego informuje, że w środę 15 maja 2019 roku o godz. 17.00 w siedzibie Urzędu Gminy w Nowem w sali posiedzeń (nr 30) odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielem PKP Polskie Koleje S.A. na temat planowanej przebudowy linii kolejowej nr 131 Chorzów Batory - Tczew do standardu kolei wysokich prędkości.  Przebudowa linii kolejowej będzie wymagała zamknięcia istniejących przejazdów kolejowych w miejscowościach Gajewo, Gajewo Zabudowania i Milewko. Przedstawiciel PKP PLK S.A. omówi rozwiązania, które mają zapewnić łączność układu drogowego po obu stronach linii kolejowej.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Karolina Ilczak vel Klim zam. Milewko i Robert Mielewski zam. Milewko – jest to ich zapowiedz pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

godz. 17.00 – za śp. Helenę Komorowską.

godz. 17.00 – za śp. Władysławę i Bronisława Szwoch oraz rodziców.

godz. 17.00 – za śp. Felicję, Leona i Romana Balewskich w rocz. śm. Felicji.

godz. 17.00 – ODPUST PARAFIALNY - MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI PARAFII.

godz. 17.00 – za śp. Gerard Litkowski w rocz. urodzin.

godz. 9.00 – za śp. Irenę i Janusza Judzińskich

niedziela (19 maj):

godz. 7.20 – za śp. Aleksandrę Nowacką.

godz. 9.00 – za śp. Mariannę Patron z okazji dnia matki.

godz. 10.30 – za śp. rodziców Łącznych i Freyer.

Zmarł nasz parafianin śp. Wacław Adamski z Kamionki. Pogrzeb odbył się w naszym kościele i został pochowany na naszym cmentarzu parafialnym.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Dodane przez parafia dnia May 12 2019 21:57:00 879 Czytań · Drukuj