OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 02.06.2019r.

Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

Za tydzień będziemy świętować Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

Rozpoczęliśmy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszach św. będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne (pierwszy czwartek – modlitwa w intencji powołań, pierwszy piątek – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, pierwsza sobota – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu MB). Zapraszam do sakramentu pokuty i pojednania oraz na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek na godz. 16.00, a w sobotę na nabożeństwo maryjne o godz. 8.15.

W najbliższą sobotę zapraszam wszystkich ministrantów na Mszę św. o godz. 9.00, potem odbędzie się zbiórka. Obecność obowiązkowa.

W sobotę 8 czerwca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00.

Intencja Ojca Świętego Franciszka na miesiąc czerwiec – „Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych”. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zostanie odmówiony różaniec i Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Karola Lwangi i Towarzyszy – męczenników z Ugandy, w środę św. Bonifacego – biskupa i męczennika, w sobotę św. Jadwigi – królowej.

21 czerwca jest planowany wyjazd dla dzieci nad morze do Jantaru organizowany przez Parafialny Zespół Caritas. Dzieci można zgłaszać w biurze parafialnym. koszt wyjazdu 50zł.

W związku z pozyskaniem środków zewnętrznych na parking – z radą parafialną zdecydowaliśmy, że środki pieniężne zebrane w pierwszej zbiórce zostaną przeznaczone na nagłośnienie w kościele. W miesiącu czerwcu odbędzie się druga w tym roku zbiórka na naszą inwestycję. Radnych proszę o odebranie zeszytów.

godz. 17.00 – za śp. Edmunda Bąka w rocz. śm.

godz. 17.00 – za śp. Krystynę Scherff i Wiktora Mędakiewicz.

godz. 17.00 – za śp. Michała Strelau i rodziców Gertrudę i Aleksa.

godz. 7.00 – za śp. Marię i Marcina Szumnałę w 28 rocz. śm.

godz. 17.00 – za śp. Annę, Stefana, Jana, Zygmunta i Władysława.

godz. 9.00 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Gabrieli.

godz. 17.00 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla rodziny Guss.

niedziela (9 czerwca):

godz. 7.20 – za śp. rodziców Wojciecha, Helenę i Zofię Ziarnko, brata Kazimierza, siostrę Zofię z mężem Adolfem.

godz. 9.00 – rodziców Górskich Jadwigę i Kazimierza oraz dziadków Ciesielskich.

godz. 10.30 – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Maksymiliana z okazji Dnia Dziecka.

Dodane przez parafia dnia June 01 2019 22:07:33 876 Czytań · Drukuj