OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.06.2019r.

Dziś ostatnia czerwcowa niedziela – dziękuję wszystkim za udział w oktawie Bożego Ciała, szczególnie dziękuję strażakom za noszenie baldachimu oraz członkom Żywego Różańca. Dziękuję służbie liturgicznej i dziewczynkom sypiących kwiatki oraz rodzicom.

Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne pierwszy czwartek – dzień modlitw o powołania do służby w kościele, pierwszy piątek – modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa jako wynagrodzenie za grzechy i zniewagi. Zapraszam na adorację i spowiedź św. o godz. 16.00, pierwsza sobota – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszam na Godzinki i Różaniec o godz. 8.15

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz. 10.00.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 zostanie odmówiony różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca. Intencja na miesiąc lipiec – „Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa”.
Spowiedź w naszym kościele przed każdą Mszą św., biuro parafialne po Mszach św., we wtorki zapraszam na modlitwę do naszego patrona św. Andrzeja Boboli, a w środy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę św. Tomasza – Apostoła, w sobotę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

Od dzisiejszej niedzieli przez całe wakacje będzie Msza św. o godz. 12.30 na terenie ośrodka wczasowego „Grafiki” w Głodowie.

31 lipca będziemy gościć w naszej parafii tczewską pieszą pielgrzymkę. Dlatego za tydzień będzie zbiórka do puszek na godne przyjęcie pielgrzymów. Zachęcam parafian do pójścia na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Klaudia Buklewska parafia Kamionka i Adrian Maryniak parafia Nowe. Jest to ich zapowiedź pierwsza.

Jest nowy nr „Pielgrzyma” i „Mały Pielgrzym” oraz czasopismo „Miłujcie się”. Należność proszę do wrzucić skarbonki.

nie będzie Mszy św.

godz. 16.30 – za śp. Urszulę Litkowską w rocz. urodzin.

godz. 17.00 – za śp. Franciszka Buławskiego i Andrzeja.

godz. 17.00 – za śp. Grzegorza Surmę w rocz. urodzin oraz rodziców Małgorzatę i Juliana.

nie będzie Mszy św.

godz. 17.00 – dziękczynna w intencji Izabeli i Mirosława Kaszubowskich w 30 rocz. ślubu.

godz. 9.00 – dziękczynna za łaskę zdrowia z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Józefy Pianka.

godz. 17.00 – za śp. Dariusza Gołębiewskiego w 4 rocz. śm.

godz. 18.00 – dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rodziców o łaskę zdrowia dla Mamy i Taty z okazji urodzin.

niedziela (7 lipiec):

godz. 7.20 – za śp. Konrada i Genowefę Guzmann w 18 rocz. śm. Konrada

godz. 9.00 – za śp. Walerię i Antoniego Dama, braci i bratowe oraz Jadwigę i Jana Dłużewskich.

godz. 10.30 – dziękczynna za odebrane łaski z prośbą o dobre plony.

Dodane przez parafia dnia June 30 2019 19:11:43 873 Czytań · Drukuj