OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 07.07.2019r.

W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: W poniedziałek św. Jana z Dukli - prezbitera, w czwartek św. Benedykta – opata, patrona Europy, w piątek Brunona z Kwerfurtu – biskupa i męczennika, w piątek św. Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników.

W sobotę 13lipca na godz. 9.00 zapraszam na kolejny dzień fatimski.

Dzisiaj w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zostanie odmówiony różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca. Intencja na miesiąc lipiec – „Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa”.

Spowiedź w naszym kościele przed każdą Mszą św., biuro parafialne po Mszach św., we wtorki zapraszam na modlitwę do naszego patrona św. Andrzeja Boboli, a w środy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

W wakacje jest dodatkowa Msza św. w Głodowie na terenie ośrodka „Grafiki” o godz. 12.30.

31 lipca będziemy gościć w naszej parafii tczewską pieszą pielgrzymkę. Dzisiaj po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na godne przyjęcie pielgrzymów. Zachęcam parafian do pójścia na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Klaudia Buklewska - parafia Kamionka i Adrian Maryniak - parafia Nowe. Jest to ich zapowiedź druga.

Jest „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym” oraz czasopismo „Miłujcie się”. Należność proszę do wrzucić skarbonki.

nie będzie Mszy św.

godz. 17.00 – za śp. Weronikę i Włodzimierza Eliasiewicz, Teresę, Erwina i Romana Giersz oraz zmarłych z rodziny

godz. 17.00 – za śp. Helenę Bąk w rocz. urodzin.

godz. 17.00 – za śp. Konradynę i Stefana Kalinowskich w rocz. śm. Konradyny.

godz. 17.00 – za śp. rodziców Eleonorę i Leona, braci Jerzego i Kazimierza Nowickich w 35 rocz. śm. Leona i 30 rocz. śm. Jerzego oraz Tomasza Miętkiewskiego.

godz. 9.00 – za śp. Danutę Kwiatkowską w m-c po śmierci.

niedziela (14 lipiec):

godz. 7.20 – za śp. Stefana i Bronisława Nogą, Gertrudę i Henryka Wasielewskich oraz Lidię Termer.

godz. 9.00 – dziękczynna w 49 rocz. ślubu Teresy i Edwina Kowalskich.

godz. 10.30 – za śp. Krystynę Targowską w rocz. urodzin.

Dodane przez parafia dnia July 06 2019 22:01:27 869 Czytań · Drukuj