OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21.07.2019r.

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata.

Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: we wtorki nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli, w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św., a w piątki Koronka do miłosierdzia Bożego przed Mszą św. Jeśli nie mamy możliwości przybycia do kościoła na Mszę Świętą, to celebrujmy te nabożeństwa prywatnie lub we wspólnocie rodzinnej czy sąsiedzkiej.

W wakacje w każdą niedzielę jest dodatkowa Msza św. o godz. 12.30. w Głodowie na terenie ośrodka „Grafiki”

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Mari Magdaleny, we wtorek św. Brygidy – zakonnicy patronki Europy, w środę św. Kingi – zakonnicy, w czwartek św. Jakuba Starszego – Apostoła, w piatek św. Joachima i Anny – rodziców NMP w ten dzień zapraszam rodziców, dziadków i starszych parafian na Mszę św. o godz. 17.00.

W dniach 21-28 lipca 2019 będzie obchodzony 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną „Akcją św. Krzysztof” – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. W przyszłą niedzielę 28 lipca po każdej Mszy św. będzie święcenie pojazdów.

31 lipca będziemy gościć w naszej parafii pieszą pielgrzymkę tczewską. Panie proszę o upieczenie ciast dla pielgrzymów... Za wszelkie ofiary i dary składam serdeczne Bóg zapłać. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas i osób które pomogą w przygotowaniu posiłku dla pielgrzymów w najbliższy w piątek po Mszy św. w plebanii. Zachęcam parafian do pójścia na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy.

22 września 2019r. w Hali w Świeciu odbędzie się koncert „To właśnie Polska…” Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Cena biletu 80 zł. + 10 zł. transport = 90 zł. Chętne osoby mogą się zgłosić do pani dyrektor Marii Koniarskiej lub do ks. proboszcza. Liczy się kolejność zgłoszeń…

Zakończyła się druga zbiórka ofiar na tegoroczną inwestycję, tj.nagłośnienie w kościele. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, a także radnym parafialnym za podjęcie się trudu zbiórki. W sumie zebrano kwotę 5746 zł. Z poszczególnych rejonów zebrano następujące kwoty: Kamionka i Kiwitkowo (1000 zł.), Rychława i Rychławskie Pola – lewa strona (970zł.), Sarnowo I i II (970zł.), Twarda Góra i Milewko (800zł.), Rychławskie Pola i Rychława – prawa strona (700zł.), Gajewo Zabudowania, Osiny i Głodowo 590zł.), Rudawki (400zł.), Milewo (316zł.), Kolejna zbiórka na ten cel będzie we wrześniu.

------------------------

godz. 17.00 – za śp. kapłanów i zmarłe członkinie Wspólnoty Żywego Różańca.

godz. 17.00 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego w rocz. imienin.

godz. 17.30 – za śp. Andrzeja w 49 rocz. urodzin i Jerzego Smagała w 86 rocz. urodzin.

godz. 17.00 – za śp. Wiesławę Kowalską i Kazimierza Piankę.

godz.9.00 – za śp. Annę i Mieczysława Lemańskich, Klarę i Leona Kłos oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

godz. 17.00 – za śp. Józefa Buławskiego w 3 rocz.śm.

niedziela (28 lipiec):

godz. 7.20 – za śp. Edmunda Bąkowskiego.

godz. 9.00 – za śp. Agnieszkę Littkowską, Adelę i Leona Drost w rocz. śm. Agnieszki.

godz. 10.30 – za śp. Joannę i Edmunda Bieńkowskich w 14 rocz. śm.

Dodane przez parafia dnia July 22 2019 21:01:30 864 Czytań · Drukuj