OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.07.2019r.

Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne (pierwszy czwartek – modlitwa w intencji nowych powołań, pierwszy piątek – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, pierwsza sobota – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMB). Zapraszam do sakramentu pokuty i pojednania oraz na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek na godz. 16.00. W sobotę Godzinki, adoracja i modlitwy do Niepokalanego Serca NMP od godz. 8.15.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz. 10.00.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia : w poniedziałek św. Marty, w środę św. Ignacego z Loyoli – prezbitera, czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa i doktora Kościoła.

W niedziele wakacyjne jest dodatkowa Msza św. w Głodowie na terenie ośrodka „Grafiki” o godz. 12.30.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Intencja modlitewna Ojca Świętego na miesiąc sierpień: - Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

W środę ok. godz. 15.00 będziemy gościć pielgrzymów pieszej pielgrzymki tczewskiej na Jasną Górę. Proszę zespół Caritas i osoby które chciałyby się zaangażować w przygotowanie posiłku dla pielgrzymów o przyjście do świetlicy wiejskiej przy remizie w Kamionce na godz. 13.00. Ciasta proszę przynosić również do świetlicy po godz. 13.00.

W kończącym się tygodniu św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Aleksandra Bojanowska zam. par. Lalkowy i Damian Etmański zam. par. Kamionka oraz Elwira Malewska zam. par. Kamionka i Adrian Zieliński zam. par. Lalkowy.

Jest nowy nr „Pielgrzyma” i „Mały Pielgrzym” dla dzieci. Czasopisma są wyłożone na stoliku pod chórem. Należność proszę włożyć do skarbonki.

godz.17.00 – w pewnej intencji.

godz. 17.00 – dziękczynna z prośbą o dobre i szczęśliwe zebranie plonów.

godz. 17.00 – za śp. Urszulę Partyka w 7 rocz. śm.

godz. 17.00 – za śp. Stanisława Jagła w 5 rocz. śm.

godz. 17.00 – za śp. Teresę Rocławską, Janinę i Zygmunta Gus.

godz. 17.30 – za śp. Andrzeja Witkowskiego i Aleksandra Felskiego w 1 rocz. śm. Andrzeja.

godz. 9.00 – za śp. Danutę i Jana Kwiatkowskich, Wandę i Pawła Olszowy w 1 rocz. śm. Wandy.

godz. 16.00 – dziękczynna w intencji pani Teresy Puchowskiej z okazji urodzin.

niedziela (4 sierpień):

godz. 7.20 – za śp. Helenę Napieralską, Daniela i Olka Szuckich.

godz. 9.00 – za śp. Wandę, Aleksandra Kaszubowskich i Jerzego Hinc.

godz. 10.30 – za śp. Helenę i Teodora Błażek.

Zmarł nasz parafianin śp. Zdzisław Apostołowicz z Rudawek. Pogrzeb odbył się w środę 24 lipca - został pochowany na naszym cmentarzu.
Również zmarła śp. Maria Jagła zamieszkała kiedyś na terenie naszej parafii w Kamionce. Pogrzeb odbędzie się w środę w naszym kościele. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodane przez parafia dnia July 28 2019 22:19:23 948 Czytań · Drukuj