OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11.08.2019r.

We wtorek 13 sierpnia przypada kolejny dzień Fatimski. Po Mszy św. o godz. 17.00 różaniec fatimski. Serdecznie wszystkich zapraszam.

W środę 14 sierpnia wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem. Odpust ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego w Nowem w kościele filialnym w środę o godz. 18.00.

W najbliższy czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w ten dzień porządku niedzielnym tj. o godz. 7.20, 9.00 i 10.30 oraz dodatkowa Msza św. o godz.15.00. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na czwartkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych.

Wraz z czwartkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

W sobotę 17 sierpnia na godz. 18.00 zapraszam na Mszę św., wszystkich parafian a szczególnie rolników i ich rodziny, aby podziękować za tegoroczne żniwa. Dożynki gminy Smętowo Graniczne odbędą się w tym roku 25 sierpnia w Lalkowach.

Dzisiaj po Mszach św. nasz zespół Caritas przed kościołem zbiera ofiary do puszek na pomoc dla rodziny z Lisówka którym pożar w strawił wszystkie budynki gospodarcze. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

Za tydzień kolekta na cele parafialne.

Jest nowy nr „Pielgrzyma” i inne czasopisma. Czasopisma są wyłożone na stoliku pod chórem. Należność proszę włożyć do skarbonki.

Witam wszystkich gości wypoczywających na terenie naszej parafii – życzę dobrej pogody i pięknego wypoczynku.

--------------------------

godz. 17.00 – dziękczynna w intencji Edmunda Cimińskiego z okazji urodzin.

godz. 17.00 – za śp. Rafała i Zbigniewa w rocz. urodzin Rafała.

czwartek (Uroczystość Wniebowzięcia NMP)

godz. 7.20 – za śp. Irenę i Zygmunta Dereszkiewicz oraz dziadków z ob. stron.

godz. 9.00 – za śp. Halinę Guz oraz rodziców Kilikowskich i Guz.

godz. 10.30 – dziękczynna w intencji Kamili i Mieczysława Partyka w 20 rocz. ślubu.

godz. 15.00 – za śp. Marię Gnidek – Msza św. popogrzebowa.

godz. 15.00 – za śp. Jadwigę Makowską w 1 rocz. śm.

godz. 9.00 – za śp. Marię Jagła.

godz. 17.00 – za śp. Zdzisława Apostołowicza w m-c po śmierci.

godz. 18.00 – Msza święta dziękczynna za zbiory tego roku.

niedziela (18 sierpień):

godz. 7.20 – za śp. Helenę i Henryka Mierzejewskich oraz zmarłych z rodziny Gracek.

godz. 9.00 – za śp. Jana Guss i Monikę i Leona Kwiatkowskich.

godz. 10.30 – za śp. rodziców Annę i Jana Langowskich, Helenę i Marcelego Kraskowskich oraz brata Mariana

Dodane przez parafia dnia August 13 2019 14:30:04 1004 Czytań · Drukuj