CHÓR PARAFIALNY
Chór Parafialny w Kamionce powstał jesienią 2005 roku z inicjatywy pań Marii Koniarskiej i Marii Bieńkowskiej. Chórem dyryguje p. Maria Koniarska (na co dzień pracująca jako dyrektor Szkoły Podstawowej w Rychławie). Opiekunem grupy jest ks. proboszcz Andrzej Taliński.

W chórze obecnie śpiewają: Maria Bieńkowska, Maria Koniarska, Barbara Nowicka, Małgorzata Dereszkiewicz, Izabela Dereszkiewicz, Malwina Dereszkiewicz, Barbara Bartołd, Kazimierz Janicki, Aldona Szmit, Justyna Buklewska, Bernadeta Buklewska, Dorota Damrath, Jadwiga Raczyniewska, Lucyna Kilkowska, Lucyna Wera. Śpiewali też Ada Stopińska, Daniel Bieńkowski, Iwona Bieńkowska, Sebatian Ficerman, Ewa Zielińska, Beata Witkowska, Daria Grochowska, Katarzyna Wiśniewska, Natalia Bartołd, Kamil Damrath, Janina Buławska, Renata Braun,

Chór wykonuje kilkugłosowe pieśni a capella oraz podparte podkładami muzycznymi. Większość tekstów i melodii opracowana jest przez muzyka Edwarda Budysia- byłego mieszkańca Rychławy.
Działalność chóru polega na uświetnianiu śpiewem liturgii Mszy Świętych, uroczystości lokalnych , gminnych i dekanalnych .

W lipcu 2009 roku roku zajął I miejsce na przeglądzie chórów w Wiejskim Domu Kultury w Rychławie.

Chór wystąpił m.in. podczas:
- jubileuszowej Mszy Świętej z okazji XV- lecia istnienia parafii Kamionka połączonej z nadaniem imienia papieża Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Rychławie
- apelów na uroczystościach odpustowych w Piasecznie
- apelu z okazji Dnia Papieskiego w kościele w Kamionce
- parafialnych dożynek
- festynu dekanalnego Caritas w Nowem
- przeglądów chórów w Skarszewach i w Nowem

Z okazji X rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Pelplinie, dnia 7 czerwca 2009 roku, chór z Kamionki wystąpił razem z chórami nowskimi na uroczystej wieczornicy w kosciele w Nowem.

Dnia 17 lipca 2009 roku członkowie chóru udali się na wycieczkę do Ciechocinka, gdzie m.in. czas spędzili rekreacyjnie, a zarazem ubogacili się występem artystycznym Trzech Tenorów.

Bardzo smutna wieść obiegła parafię i członków chóru w związku z nagłą śmiercią śp. Ady Stopińskiej. Od samego początku aktywnie wspierała swoim śpiewem występy chóralne. Pogrzeb odbył się dnia 22 lipca 2009 roku. Chór zaśpiewał swojej koleżance kilka pieśni żałobnych i razem z licznie zgromadzonymi wiernymi odprowadził na miejsce wiecznego spoczynku.

Udział w Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w Kamionce (z okazji rocznicy Święta Niepodległości w listopadzie 2009 roku)

Podczas występu w Koncercie Kolęd - kościół parafialny w Kamionce - styczeń 2010

Wspieranie śpiewem podczas Drogi Krzyżowej z Kamionki do Milewa...

.... i podczas procesji rezurekcyjnej