OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08.03.2020r.

1. W miesiącu Marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: „aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności”.

2. Trwa Wielki Post. Droga krzyżowa w piątki o godz. 16:00. Gorzkie żale w niedzielę co tydzień po innej mszy św. dziś po 9:30. Za udział w nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

3. Dziś zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy tzw. „Ad gentes”.

4. Nauki dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii i kandydatów do bierzmowania. Spotykania się co 2 tydzień po Mszy św. o godz. 11:00. Dziś kandydaci do I Komunii.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii od 16 – 18 marca, prowadził będzie o. Werbista długoletni misjonarz z Konga. Uczniowie Szkół z Kamionki i Rychławy w Kościele zaczniemy od godz. 9:00.

6. Sołectwo Rychława zaprasza wszystkie Panie ze swojego sołectwa na Dzień Kobiet do Sali WDK w Rychławie na godz. 15:00.

7. Od 28 lutego (piątek) w kinach piękny film pt. „Najświętsze Serce”, film rozpoczyna się historią objawień, jakich doświadczyła św. Małgorzata Maria Alacoque, i dwunastoma obietnicami złożonymi przez Pana Jezusa. Nasza Ojczyzna została też oddana Sercu Jezusowemu 100 lat temu, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. Od 13 marca będzie w kinie w Grudziądzu. Cena we wtorki 14,90, w inne dni 27,90 wiec będę szukał chętnych.

8. Urząd Gminy informuje, że w m–cu marcu odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Zainteresowanych odsyłam do sołtysów.

9. Dziękuję p. Ludwikowi za prace na rzecz parafii i p. Szafarzowi Stefanowi za ukrycie przewodów od nagłośnienia.

10. Za tydzień kolekta na potrzeby naszego Kościoła. Koszty za śmieci na cmentarzu bardzo wzrosły, dlatego bardzo proszę, o ile to możliwe, zabierać śmieci do swoich śmietników, goście i tak dużo tego u nas zostawiają.

11. 11 marca Dzień Sołtysa. Nasz Sołtys już dziś dziękuję za zaufanie i pewnie zaprasza do siebie, ale że jest Wielki Post przełożył świętowanie na czas świąteczny.

12. Pamiętajmy o codziennym Apelu Jasnogórskim o godz. 21:00 w telewizji lub radiu, szczególnie za naszą całą parafię.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia i dziś Wszystkim Kobietom składamy najserdeczniejsze życzenie: otwartości na Boże łaski, współpracy z darami Ducha Świętego i uciekania się pod płaszcz Maryi.

14. Sentencja na ten tydzień: „Człowiek, który umie żyć w harmonii z samym sobą, jest szczęśliwy”. Oscar Wilde

15. Nr konta parafii 67 8343 0008 0000 1371 2000 0002

INTENCJE MSZALNE 8 – 15.03.2020r.

8 marca – II Niedziela Wielkiego Postu (puszka Ad gentes)

8:00 śp. Maria i Stanisław Pezda

9:30 Suma za Parafian i śp. Jadwiga, Maksymilian Labun, Bronisława, Stefan Noga

11:00 Dzieci – śp. rodziców Marianna i Marian, teściów Regina i Bronisław

9 marca – poniedziałek – św. Franciszki

Mszy św. nie będzie.

10 marca – wtorek – św. Marcelego

16:00 śp. Rodziców Franciszkę i Stanisław Łapińscy i dziadków z obojga stron

11 marca – środa – św. Edwina (Dzień Sołtysa)

16:00 śp. Marianna Patron w rocz. śm.

12 marca – czwartek – św. Józefiny

16:00 śp. Jan Stasiewski – int. od uczest. pogrzebu

13 marca – piątek – św. Krystyny i Bożeny

16:00 Droga Krzyżowa

16:30 śp. Regina, Alfons, Tadeusz Wobolewicz

14 marca – sobota – św. Matyldy

16:00 za rodzinę Frymarskich

15 marca – III Niedziela Wielkiego Postu (kolekta inwestycyjna)

8:00 Dorośli – Jubilat Henryk Zajchowski z ok. 60 rocz. ur. o Boże błogosł., opiekę MB i dużo zdrowia

9:30 Suma za Parafian i śp. Krystyna Targowska w 3 rocz. śm.

11:00 Dzieci – śp. Helena, Monika, Władysław Balewscy, Józefa, Michał Waligóra, Marianna, Czesław Sikora

Przygotował i uwagi przyjmuje Ks. Grzegorz.

Dodane przez parafia dnia March 07 2020 09:00:00 911 Czytań · Drukuj