OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2008.07.20.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: we wtorek – wspomnienie św. Marii Magdaleny, w środę – Święto św. Brygidy (zakonnicy, patronki Europy), w czwartek - wspomnienie św. Kingi, w piątek - Święto św. Jakuba Apostoła, w sobotę – wspomnienie śś. Joachima i Anny (rodziców Najśw. Maryi Panny – jest to dzień modlitw i szczególnej pamięci o naszych babciach i dziadkach oraz wszystkich starszych osobach z naszego środowiska).

Ze względu na moje pójście pielgrzymką do Częstochowy, to chorych odwiedzę z comiesięczną posługą sakramentalną już w tym tygodniu, w piątek, od godz. 10.00. Okazja do spowiedzi świętej będzie także w piątek, od godz. 16.30. Zapraszam szczególnie dzieci, które w tym roku przyjęły I-szą Komunię Świętą.

Przypominam o zaproszeniu dla chętnej młodzieży i dorosłych do uczestnictwa w tegorocznej pieszej pielgrzymce do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia i zgłoszenie się do mnie. Jak co roku, w dniu 31 lipca (a tym razem przypadnie to w czwartek), przybędzie do Kamionki, o godz. 14.00, blisko 100 -osobowa grupa pielgrzymów idących z Tczewa na Jasną Górę. Będą u nas przez ok. 2 godziny i pójdą dalej na nocleg do Nowego. Możemy w tym roku podtrzymać dobre zwyczaje z ubiegłych lat i zorganizować im gościnę w taki sposób, że u ks. proboszcza otrzymuje obiad ok. 20-30 osób pełniących służby w grupie (tzn. księża, siostry zakonne, klerycy, porządkowi, służba zdrowia), a pozostali otrzymają gościnę zorganizowaną przez wszystkich parafian przy remizie w Kamionce. Przy tej okazji mamy możliwość zaprezentować swoją wielką gościnność i życzliwość. Niech to będzie akcja całej parafii, gdyż później – podczas drogi – pielgrzymi będą wspominać w modlitwie wszystkich parafian. Podobnie, jak w ubiegłych latach, będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna we wszystkich rejonach parafii – a będą to czynić w tym tygodniu panowie z naszej rady parafialnej. Nie muszą to być takie wielkie kwoty, jak na położenie polbruku, ale sprawmy, że wspólnymi siłami ugościmy obiadem przybywających pielgrzymów. Będzie też można wesprzeć organizację dostarczając bezpośrednio różne produkty spożywcze (w przyszły poniedziałek 28 lipca, o godz. 16.00, będzie spotkanie chętnych pań przygotowujących poczęstunek w remizie). Panów z rady parafialnej zapraszam po odbiór zeszytów ze swojego rejonu do biura parafialnego.

W przyszłą niedzielę, o godz. 14.00, odbędzie w naszym kościele III PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ im. Joanny Bieńkowskiej. Przyjadą do nas grupy z różnych miejscowości, a także wystąpią chór i zespoły z naszej parafii. Postarajmy się licznie przybyć do kościoła na to ważne wydarzenie.

godz. 17.00 – za zm. Joannę Bieńkowską, w 3 rocznicę śmierci

godz. 17.30 - za zm. Hildegardę Śpiewak

godz. 17.00 – za zm. Agnieszkę, Jadwigę, Józefa i Krzysztofa Janickich oraz Annę i Huberta Reptowskich

godz. 17.00 – za zm. rodziców Malewskich i Stachulskich