Szkoly
PISANO O NAS
Archwium prasowe
SUKCESY NASZYCH MINISTRANTÓW

W dniach od 31 marca do 2 kwietnia w Płocku trwały zmagania finałowe ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. Nasz ministrant Daniel Jakóbiak reprezentował Diecezję Pelplińską i zdobył tytuł Laureata XXXII OTK. Gratulujemy !

Natomiast w dniach od 01 do 03 kwietnia w Collegium Marianum w Pelplinie, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbyły się rekolekcje dla ustanowionych ceremoniarzy diecezji pelplińskiej.

Już po raz kolejny w ramach rekolekcji odbył się konkurs wiedzy liturgicznej dla ustanowionych ceremoniarzy. Konkurs składał się z dwóch części. Kilka dni przed przyjazdem uczestników odbył się on w wersji online, z której wyłoniono najlepszą piątkę, która przeszła do części drugiej, ustnej. Po wyrównanej rywalizacji, zwycięzcami okazali się:

I miejsce: Nikodem Mierski z parafii św. Trójcy w Kościerzynie

II miejsce: Daniel Jakóbiak z parafii św. Andrzeja Boboli w Kamionce

III miejsce: Krzysztof Bartoszewski z parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Tczewie

Gratulujemy Danielowi - naszemu ceremoniarzowi, zajęcia wysokich lokat i życzymy kolejnych tak znaczących sukcesów.

26 marca 2022 r. odbył się Diecezjalny turniej piłki halowej w Starogardzie Gdańskim. Nasi ministranci zajęli tam I miejsce w kategorii lektorów młodszych. Świetny wynik. WIELKIE GRATULACJE!

12 lutego w Nowem odbyły się Zawody piłki halowej ministrantów. Nasza dzielna drużyna była niepokonana i zdobyła zasłużone I miejsce. Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY!

Dodane przez parafia dnia April 11 2022 09:18:27 369 Czytań · Drukuj