Zespół BARKA
ZESPÓŁ BARKA
Podczas ferii zimowych, w lutym 2011 roku, rozpoczął swoje ćwiczenia muzyczne kolejny zespół działający przy parafii w Kamionce. W składzie zespołu znalazło się 8 osób ze szkół podstawowych, 6 ministrantów i 2 dziewczynki ze służby liturgicznej. Są to: Marcin Łączny (klasa VI ze szkoły w Kamionce), Dawid Łączny (klasa IV ze szkoły w Kamionce), Szymon Madziąg (klasa IV ze szkoły w Kamionce), Kamila Braun (klasa IV ze szkoły w Kamionce), Gabriel Cimiński (klasa IV ze szkoły w Rychławie), Michał Zęgota (klasa IV ze szkoły w Rychławie), Weronika Rembilas (klasa III ze szkoły w Kamionce), Łukasz Mąkosa (klasa III ze szkoły w Rychławie). W lutym 2012 roku dołączyła do tej grupy Natalia Karcz (z I klasy gimnazjum). Założycielem zespołu i opiekunem tej grupy jest ks. proboszcz Andrzej Taliński. Wszyscy rozpoczęli od podstaw naukę gry na gitarach oraz śpiewu w grupie. Bardzo szybko cała grupa uczyniła postępy muzyczne. Debiut muzyczny nastąpił podczas szkolnych rekolekcji wielkopostnych w kwietniu 2011 roku. Wielką furorę zespół zrobił już podczas występu w Przeglądzie Piosenki Religijnej w dniu 1 maja 2011 roku – kiedy to w kościele w Kamionce włączano się uroczyście w przeżywanie dnia beatyfikacji papieża Jana Pawła II (m.in. poświęcony też został pomnik wielkiego papieża). Członkowie zespołu, wpatrzeni w przykład błogosławionego papieża Jana Pawła II (i w tytuł ulubionej jego pieśni „Barka) zapragnęli przyjąć nazwę „BARKA” – by też czuć się zaproszonymi przez Boga do pójścia jego drogą, rozwijając różnorakie swoje talenty. Zespół śpiewa podczas uroczystości kościelnych (na Mszach Św., przeglądach pieśni religijnej, koncertach kolęd, w czasie różnych nabożeństw), ale też ma w swoim repertuarze piosenki tradycyjne i popularne (śpiewając m.in. na różnych festynach, przeglądach pieśni patriotycznych, festiwalach piosenki turystycznej). We wrześniu 2013 roku, z powodu wyjazdu rodzinnego do Niemiec, zakończyli swój udział w zespole Marcin i Dawid Łączni. W styczniu 2014 roku odszedł z parafii Kamionka wieloletni jej proboszcz ks. Andrzej Taliński - założyciel wielu grup przyparafialnych, także zespołu BARKA. Pracować dalej będzie w parafii Stara Kiszewa. Opiekę nad zespołem przejęła p. katechetka Jolanta Kaszubowska.

Dodane przez parafia_ dnia February 15 2008 11:13:15 7367 Czytań · Drukuj