OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2008-08-24

W całej Polsce organizowane są przed kościołami zbiórki do skarbonek na rzecz wsparcia Polaków, których dotknęła tragedia powodzi, a także dla Gruzinów przeżywających trudne doświadczenia wojenne. Również przy naszym kościele będą po Mszach Św. zbierać ministranci na te cele.

W poniedziałek przypada 10 rocznica śmierci ks. proboszcza Andrzeja Bławata. Wszyscy uświadamiamy sobie, jaką rolę odegrał ten kapłan w budowaniu wspólnoty parafialnej i tej świątyni. Wyrazy wdzięczności i przywiązania dają parafianie m.in. troszcząc się przez cały rok o grób swojego ks. proboszcza, ale też kontynuując wszelkie dobre dzieła przed laty rozpoczęte. Zapraszam do udziału we Mszy Św., jutro, o godz. 17.00, w jego intencji.

We wtorek będziemy przeżywać w liturgii Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu na Jasnej Górze i we wszystkich polskich kościołach zostaną odnowione Jasnogórskie Śluby Narodu. Msze Św. będą w tym dniu o godz. 10.00 i 17.00. Zachęcam do licznego udziału.

W środę Kościół wspomina w liturgii św. Monikę, w czwartek - św. Augustyna (biskupa i doktora Kościoła), a w piątek - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Adam Baczyński, kawaler, zamieszkały Nowe, ul. Rynek 23/2 oraz Wiesława Barbara Gackowska, panna, zamieszkała Milewo 12/1. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

W sobotę, 30 sierpnia, odbędą się w naszej parafii dożynki. Podczas Mszy Świętej, o godz. 16.00, będziemy mieli okazję, aby podziękować za tegoroczne plony i prosić Boga o pomoc w dalszych rolniczych działaniach. W procesji z darami zostaną złożone wieńce z 2 rejonów parafii i chleby dożynkowe. Zapraszam na tę Mszę szczególnie wszystkich rolników z rodzinami (!). Po Mszy Św., na placu przykościelnym, rozpocznie się część kulturalno – sportowa. Szczegółowy program będzie można przeczytać na plakatach w kruchcie kościoła lub w sklepach. W siatkówkę rywalizować będą drużyny mężatek i panien oraz chłopcy i panowie z Kamionki i Rychławy z okolicami. Chętne do gry mężatki proszone są o zgłoszenie się do p. Urszuli Drost, a panny do Mileny Głąb. Siatkarze z Rychławy i okolic mogą zgłosić się do Daniela Bieńkowskiego, a z Kamionki do mnie. W części kulturalnej wystąpią nasze parafialne grupy muzyczne: chór parafialny, zespoły młodzieżowe „FLORENTER” i „CENTENUM”, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Lalków, zespół folklorystyczny „RYCHŁAWIAKI”, dziecięcy zespół taneczny „KAMYCZEK” ze Szkoły w Kamionce oraz młodzieżowa grupa taneczna „RESPEKT”. Atrakcją wieczoru będzie występ zespołów folklorystycznych z Białorusi. W tym dniu będą one występować w kilku innych miejscowościach, a do nas przyjechałyby ok. godz. 21.00. W zespołach tych są dzieci i młodzież z polskich rodzin. Dzięki wymianie kulturalnej mogą rozwijać swoje talenty i poznawać kraj swoich przodków. Obecnie mają zakwaterowanie w Ośrodku w Osinach. W zamian za piękny występ dla nas możemy przygotować dla nich paczki z przyborami szkolnymi. Większość z nich pochodzi z ubogich rodzin i takie wsparcie byłoby wskazane. Na ten cel będzie przeznaczona kolekta w następną niedzielę. Działania dożynkowe zakończą się zabawą ludową na placu przykościelnym, przy muzyce zespołu TRIMENS ze Skarszew, o godz. 2.00. W związku z tym, że jest to jeszcze miesiąc sierpień, to będziemy mieli okazję pokazać, jak potrafimy radośnie bawić się bez alkoholu. Będą też różne stoiska spożywcze obsługiwane przez panie z CARITASU oraz loteria fantowa prowadzona przez młodzież. Dochód z tych różnorakich działań zostanie przeznaczony na zakup zeszytów i przyborów szkolnych dla dzieci z najuboższych rodzin z naszej parafii. Jeśli ktoś posiada i chciałby użyczyć na sobotę namioty ogrodowe, to proszę o kontakt ze mną do piątku.

W związku z przygotowaniami do dożynek zapraszam na spotkania: chór parafialny w poniedziałek - o godz. 17.30, zespół FLORENTER we wtorek – o godz. 14.00, Caritas we wtorek - o godz. 16.00, zespół CENTENUM w środę - o godz. 18.30.

W dniach 6 i 7 września organizowana jest, po raz szósty z naszej parafii, piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza w Piasecznie. W ubiegłym roku brało udział 90 osób z naszej parafii i z parafii Lalkowy. W obie strony pielgrzymka przejdzie 44 km (m.in. przez Lalkowy, Smętowo i Wielkie Wyręby, a nocleg będzie w Piasecznie). Do udziału zapraszam młodzież oraz dorosłych, którym stan zdrowia pozwala na przejście takiej trasy. Pielgrzymka jest wydarzeniem religijnym, a nie imprezą turystyczną, więc mogą wziąć udział tylko osoby, które pragną włączać się w program pielgrzymki i zawierzyć różne swoje intencje Matce Bożej w cudownym miejscu. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę, 31 sierpnia, po Mszy Świętej o godz. 10.30.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. ks. proboszcza Andrzeja Bławata, w 10 rocznicę śmierci

Wtorek, (Urocz. Matki Bożej Częstochowskiej)

godz. 10.00 – za zm. Jadwigę i Jana Guss oraz Monikę i Leona Kwiatkowskich

godz. 17.00 – za zm. z rodziny Budyś i Surma