Zespół FLORENTER
Zespół wokalno – instrumentalny „FLORENTER” powstał w marcu 2006 roku. Nazwa FLORENTER wzięła się z języka łacińskiego i oznacza „kwitnący”. Członkowie zespołu pragną bowiem rozkwitać w rozwoju swoich talentów muzycznych i w swoim człowieczeństwie. Inicjatorem powstania grupy i opiekunem jest ks. proboszcz Andrzej Taliński. W pierwszym składzie grupy znaleźli się uczniowie szkół podstawowych z Kamionki i Rychławy: Sara Kamińska, Klaudia Buklewska, Alicja Błażek, Damian Stalica, Julita . i Szymon Stalica. Na gitarach grali Sara Kamińska, Klaudia Buklewska i Damian Stalica, a wszyscy też śpiewali.
Po wyjeździe za granicę na stałe z rodziną Sary Kamińskiej (jesienią 2006 roku) do zespołu dołączyła Kinga Weiss.
Kolejne zmiany w zespole nastąpiły jesienią 2007 roku. Do starszego zespołu parafialnego przeszli już gimnazjaliści (Klaudia Buklewska, Alicja Błażek i Damian Stalica), a na ich miejsce dołączyli uczniowie szkół podstawowych: Karol Marcjanik, Wojciech Braun, Kamila Braun, Sebastian Szczygieł. Natomiast wiosną 2008 roku dołączyły jeszcze Natalia Bartołd i Kamila Kopicka. We wrześniu 2008 roku (po rezygnacji z występów w zespole Kamili i Wojciecha Braun oraz Karola Marcjanika) dołączyły do składu zespołu Natalia Głąb, Joanna Kaszubowska i Adrianna Muszyńska. Początkowo zespół w tym najmłodszym składzie śpiewał przy akompaniamencie gitarowym Kingi Weiss. W związku z tym, że członkowie zespołu bardzo chcą rozkwitać muzycznie, to cała grupa uczy się grać na instrumentach. Obecnie cały zespół śpiewa przy brzmieniu następujących instrumentów: 2 keybordy (Julita Sz. i Szymon Stalica) oraz 7 gitar (Kinga Weiss, Sebastian Szczygieł, Natalia Bartołd, Kamila Kopicka, Natalia Głąb, Adrianna Muszyńska i Joanna Kaszubowska). Zespół uświetnia swoją grą i śpiewem liturgie Mszy Świętych, różne nabożeństwa i akademie. Mając w repertuarze piosenki biesiadne i tradycyjne, śpiewa też podczas festynów rekreacyjnych w różnych miejscowościach. Wszyscy też uczestniczą w bogatym życiu parafialnym, poprzez działalność w innych grupach (ministranci, służba liturgiczna, klub sportowy „Bonum”). Do tej pory grupa miała okazję wystąpić w następujących miejscowościach: Tuchola, Nowe, Smętowo Graniczne, Jastarnia, Bzowo, Fletnowo, Tryl. Podczas Regionalnej PARAFIADY, która zorganizowana została w Tucholi dnia 30 maja 2008 roku, zespół FLORENTER zajął I miejsce w Konkursie Piosenki Religijnej i Turystycznej. W maju 2009 roku odszedł z zespołu Sebastian Szczygieł, a na jego miejsce powrócił Karol Marcjanik. W lutym 2010 roku odeszła z zespołu Adrianna Muszyńska, a do składu dołączyła wtedy Karolina Gencza. Z powodu rozpoczęcia nauki w szkołach średnich w odległych miejscowościach (Gdańsk, Grudziądz) we wrześniu 2011 roku zrezygnowali z grania w zespole Szymon Stalica, Karol Marcjanik i Natalia Bartołd. W kwietniu 2012 roku po raz ostatni wystąpiły z zespołem Kinga Weiss oraz Natalia Głąb.

Dodane przez parafia_ dnia February 15 2008 11:25:50 7651 Czytań · Drukuj