OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 2008.09.14
ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, a za tydzień będzie przed kościołem zbiórka do skarbonek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Tydzień temu panie z Caritasu zebrały przed kościołem kwotę 200 zł. na rzecz dożywiania dzieci w szkołach.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej, we wtorek wspomnienie św. Korneliusza (papieża) i św. Cypriana (biskupa) – męczenników, w czwartek święto św. Stanisława Kostki (zakonnika, patrona Polski i młodzieży), w sobotę wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon (kapłana), Pawła Chong Hasang i Towarzyszy (męczenników z Korei).

We wtorek, w 16-ty dzień miesiąca, zapraszam do kościoła na Apel Jasnogórski, o godz. 21.00. Będziemy modlitwą wspierać papieża Benedykta XVI oraz modlić się o rychłą beatyfikację papieża Jana Pawła II.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Zbigniew Rocławski, kawaler, zamieszkały Rychława oraz Magdalena Fergon, panna, zamieszkała Kierwałd 44 (parafia Barłożno). Jest to ich zapowiedź druga.

Dziękuję uczestnikom szóstej pieszej pielgrzymki z Kamionki do Piaseczna. W sumie w naszej grupie maszerowało 30 osób z naszej parafii i 35 osób z parafii Lalkowy. Dziękuję osobom pełniącym funkcję porządkowych, śpiewającym i prowadzącym modlitwy, niosącym głośniki, krzyż i tablicę z nazwą naszej parafii, kierowcy jadącemu asystującym grupie samochodem, panom przewożącym bagaże.

Dzisiaj rozpoczyna się w parafii Nowe kurs przedmałżeński. Do udziału w nim zobowiązane są osoby, które nie posiadają jeszcze takiego dokumentu, a zamierzają zawrzeć związek małżeński w tym lub przyszłym roku. Kurs rozpoczyna się Mszą Św., o godz. 15.00, w kościele w Nowem.

Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30, odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Rodziców tej grupy młodzieży z 3 roczników zapraszam na spotkanie do kościoła w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.30. Kilkunastu osobom kandydującym do bierzmowania, ze względu na niską frekwencję w spotkaniach i na Mszach Św. przez 2 lata, grozi niedopuszczenie do przyjęcia tego sakramentu. Jeśli rodzice tej młodzieży również nie wykażą się troską o ich aktywność religijną, to grupa ta dołączy do kolejnej, przygotowującej się do bierzmowania za 3 lata.

W poniedziałek nie będzie próby chóru parafialnego.

W przyszłą niedzielę, o godz. 15.00, odbędą się w Smętowie, na obiektach GOKSiR-u, dożynki gminne.

Ze stolika pod chórem można nabyć kolorowe kalendarze ścienne na 2008 rok ze zdjęciami Matki Bożej z różnych sanktuariów oraz papieża Jana Pawła II – opłata za 1 sztukę 3 zł. - należy ją wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 18.00 (wyjątkowo ze względu na pogrzeb ks. Dei w Starogardzie) -

godz. 17.00 –

godz. 17.00 – za zm. Marię, Bolesława i Gerarda Chmieleckich

godz. 17.00 - za zm. Bogumiłę Wiśniewską, w 1 rocznicę śmierci