OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2008-09-28

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek – Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, we wtorek – wspomnienie św. Hieronima (kapłana i doktora Koscioła), w środę - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus (doktora Kościoła), w czwartek – Świętych Aniołów Stróżów, w sobotę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

Rozpoczynamy piękny miesiąc maryjny październik. We wszystkich kościołach i przy przydrożnych kapliczkach, a także we wielu domach będą się ludzie jednoczyć na wspólnej modlitwie różańcowej. Objawiając się w różnych częściach świata Maryja prosiła ludzi o odmawianie tej szczególnej modlitwy, wypraszającej wiele łask. Niech więc każdy z nas skorzysta z takiej modlitewnej okazji zjednoczenia się z Bogiem poprzez Maryję, ze swoją rodziną i innymi bliźnimi. Za odmówienie pięciu dziesiątków różańca można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie, aby w przyszłości została nam skrócona ewentualna kara czyśćca lub też za naszych krewnych zmarłych, oczekujących na nasze wsparcie modlitewne. W kościele, od początku października, różaniec będzie odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

W październiku papież prosi o modlitwę w intencji: „za chrześcijan, aby tam gdzie są mniejszością, mieli siłę i odwagę żyć według wiary i wytrwale dawać jej świadectwo”.

W przyszłą niedzielę panie z Caritasu będą zbierały do skarbonek ofiary na dożywianie dzieci w szkołach.

Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek, od godz. 10.00.

W tym też dniu będzie okazja do spowiedzi św. już od godz. 16.00. Szczególnie zapraszam do comiesięcznej spowiedzi dzieci z klas III, które przynoszą otrzymane obrazki do podpisu, a także młodzież przygotowującą się do bierzmowania, która również zbiera podpisy w swoich katechizmach.

Młodzież, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.30.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Bartosz Samulewski, kawaler, zamieszkały Milewo 8/3 i Malwina Anna Szczypior, panna, zamieszkała Smętówko 30 oraz Tomasz Dawid Grzyb, kawaler, zamieszkały Lalkowy 4 i Hanna Felska, panna, zam. Rychława 28. Jest to ich zapowiedź druga.

Począwszy od października – aż do kwietnia, Msze Św. wieczorne w dni powszednie, są odprawiane o godz. 16.00. Spotkania różnych grup w plebanii oraz treningi Parafialnego Klubu będą po Mszy Św. i różańcu.

W najbliższą sobotę, w godz. od 8.30 do 13.00, przy Zespole Szkół Gospodarki Żywnościowej w Smętowie, odbędzie się akcja krwiodawstwa. Wszystkie zdrowe i pełnoletnie osoby zaproszone są do uczestnictwa w niej.

W miesiącu październiku zapraszam dzieci ze szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem: „JAN PAWEŁ II I DZIECI”. Gotowe rysunki proszę oddać paniom katechetkom w szkołach, do dnia 10 października. W Dzień Papieski, 12 października, najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie w kościele, a najciekawsze rysunki będą też nagrodzone.

Dzisiaj, na boisku przykościelnym, od godz. 14.00, odbędzie się turniej w siatkówkę żeńską. Rywalizować będą m.in. dziewczęta i panie z Nowego, Smętowa, Mątaw oraz z naszej parafii z klubów BONUM i GAUDIUM. Serdecznie zapraszamy widzów do oglądania tych ciekawych zawodów sportowych.

Ze stolika pod chórem można nabyć kalendarze ścienne, ze zdjęciami katedry pelplińskiej. Opłata za 1 sztukę 3 zł. – należy ją wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. rodziców i braci Nowickich

godz. 17.00 – za zm. Helenę i Teodora Błażek, w rocznicę śmierci Teodora

godz. 16.00 (zmiana godziny)– za zm. Alfonsa Wodzaka, w rocznicę urodzin

godz. 16.00 – za zm. Zenona Chmieleckiego, w rocznicę urodzin oraz zm. rodziców