OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2008-10-12

Dzisiaj, odbywa się w całej Polsce tzw. DZIEŃ PAPIESKI, pod hasłem „Jan Paweł II – wychowawca młodych”. Pragniemy wszyscy utrwalić wielkie dzieło papieża Jana Pawła II, który tak wiele uczynił dla Polski, całego świata i każdego z nas. Chcemy modlić się o szybką beatyfikację papieża i żeby jego nauka była podjęta przez wszystkich Polaków. Z tej okazji możemy obejrzeć wystawę najlepszych prac plastycznych, wykonanych przez dzieci na konkurs pod hasłem „Jan Paweł II i dzieci”. Komisja wybrała najlepsze prace: I miejsce zdobył Mikołaj Radtke z klasy II (SP Rychława), II miejsce Michał Zęgota z klasy II (SP Rychława), III miejsce Karolina Kotowska z klasy III (SP Kamionka). Wyróżnienie otrzymali Magdalena Gackowska, Paulina Rezmer, Sebastian Durajewski, Adam Durajewski, Kinga Manikowska, Agata Wiśniewska, Kamila Kotowska. Wszystkich uczestników konkursu zapraszam po Mszy Św. po pamiątki do zakrystii. Tradycyjnie, w DZIEŃ PAPIESKI, prowadzona jest w całej Polsce zbiórka do skarbonek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który funduje stypendia uzdolnionym dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin, aby mogły dalej się kształcić. Przed kościołem będzie zbierać na ten cel również grupa młodzieży z naszej parafii.

We wtorek przypada Dzień Nauczyciela – chciejmy pamiętać w swoich modlitwach o osobach, które nie szczędzę swoich sił, wiedzy i zaangażowania, aby we właściwy sposób wychować młode pokolenie. Nie jest łatwo w dzisiejszych czasach wypełniać taką misję. Życzymy więc dyrekcjom, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkół – zadowolenia ze swoich osiągnięć, docenienia przez władze i społeczeństwo tej trudnej pracy oraz radości ze współpracy w wychowywaniu dzieci z rodzicami i różnymi instytucjami.

W minioną niedzielę panie z Caritasu zebrały kwotę 200 zł. na dożywianie dzieci w szkołach.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, będziemy przeżywać: w poniedziałek – wspomnienie błog. Honorata Koźmińskiego (kapłana), w środę - wspomnienie św. Teresy z Avila (doktora Kościoła), w czwartek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w piątek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego (biskupa i męczennika), w sobotę - Święto św. Łukasza Ewangelisty.

W czwartek, w 30 rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II, zapraszam do kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień misyjny. Mamy powinność modlitwy za misjonarzy szerzących wiarę w Chrystusa na wszystkich kontynentach. Także kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele misyjne.

W październiku, w naszym kościele różaniec jest odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 10.30. Zachęcam też do odmawiania różańca w swoich domach lub przy przydrożnych kaplicach.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy w sposób szczególny oddać cześć naszym zmarłym krewnym i dobrodziejom. Zadbamy o uporządkowanie grobów naszych bliskich, zapalimy im nagrobne świece, ale przede wszystkim otoczmy ich naszą modlitwą. Przy wyjściu z kościoła będzie można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. W uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza zbiorowa za wszystkich polecanych zmarłych, o godz. 10.30. W miesiącu listopadzie kartki te będą odczytywane podczas każdej Mszy Świętej, a kto pragnie, aby za daną osobę modlitwa odbywała się przez cały rok, to proszę o zaznaczenie z boku na kartce godziny Mszy Niedzielnej, podczas której mamy się wspólnie modlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do biura parafialnego.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy Św., o godz. 10.30.

Związek małżeński pragną zawrzeć Bartłomiej Pater, kawaler, zamieszkały we Frący oraz Małgorzata Janicka, panna, zamieszkała w Twardej Górze. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Ostatnią tegoroczną inwestycją było położenie płytek marmurowych w kostnicy. Otrzymaliśmy je z bazyliki z Chojnic. Serdecznie dziękuję panom Hieronimowi Jabłońskiemu i Kazimierzowi Koniarskiemu za darmowe wykonanie tej pracy.

Ze stolika pod chórem można nabyć kolorowy kalendarz na rok 2009, ze zdjęciem naszego kościoła parafialnego. Jest też informacja o stronie internetowej naszej parafii – zachęcam do odwiedzania i zapoznawania się z ciekawymi informacjami dotyczącymi historii i aktualnych działań w naszej parafii. Koszt 1 egzemplarza wynosi 1,5 zł. Należność trzeba wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 16.00 – za zm. Alicję Kleszczyńską, w 30 dzień po śmierci

godz. 16.00 –

godz. 16.00 – za zm. Eugenię i Henryka Kamińskich, w rocznicę śmierci Henryka

godz. 16.00 – za zm. z rodziny Budyś i Dziubek