OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ADWENTU – 2008-12-21

Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30, zapraszam na spotkanie opłatkowe do plebani członków naszych parafialnych rad ekonomicznej i duszpasterskiej. Ministrantów i dziewczęta ze służby liturgicznej zapraszam na spotkanie do plebanii we wtorek, o godz. 12.00.

W środę, od godz. 15.00 do 16.00, będzie okazja do spowiedzi świętej, szczególnie dla osób, które przyjechały z zagranicy lub z internatów. Natomiast nie będzie słuchania spowiedzi przed Pasterką i w I-sze Święto.

Przeżywanie Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy jutro od Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o chrześcijański charakter tego szczególnego w roku wieczoru. Przeczytajmy w naszych domach fragment Ewangelii wg św. Łukasza (rozdział II) – o narodzeniu Chrystusa. Dzieląc się opłatkiem przebaczmy sobie wszelkie pretensje i rozpocznijmy nowy etap życzliwego współżycia w rodzinie. Nie zapomnijmy też o odwiedzeniu lub zaproszeniu osób chorych, biednych i samotnych. Nie ograniczmy się tylko do symbolicznego, wolnego miejsca przy stole. Warto podtrzymać w naszych domach starą tradycję: zachowajmy post jakościowy i powstrzymajmy się od potraw mięsnych. Oczywiście, nie powinien też pod żadną postacią, pojawić się alkohol na stole.

Pół godziny przed rozpoczęciem Pasterki, która zostanie odprawiona o północy, odbędzie się w kościele nabożeństwo adwentowe. Zajmujmy na Pasterce (i podczas innych Mszy Św.) miejsca bliżej ołtarza, aby wszyscy mogli wejść do kościoła i w pełni przeżywać Mszę Św.

W I-sze Święto Bożego Narodzenia, Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9.00 i 10.30. Natomiast w II-gie Święto, porządek będzie taki, jak w każdą niedzielę, tzn. o godz. 7.20, 9.00 i 10.30. Ofiary przez nas złożone w tym dniu, wesprą Katolicki Uniwersytet Lubelski. Natomiast ofiary złożone przy żłóbku będą przeznaczone na pomoc dla misji katolickich.

W piątek przeżywać będziemy Święto św. Szczepana (pierwszego męczennika), w sobotę, Święto św. Jana (apostoła i Ewangelisty), a w przyszłą niedzielę Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Irena Guss, panna, zamieszkała Twarda Góra 46 oraz Piotr Olejniczak, kawaler, zamieszkały Bydgoszcz ul. Konopna 34/31. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

W biurze parafialnym można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i w opłatki.

Przypominam o kolejnej edycji konkursu na „Najładniejszą dekorację świąteczną”. Postarajmy się upiększyć nasze domy i posesje kolorowymi lampkami, aby w taki zewnętrzny sposób wyrazić naszą świąteczną radość!

Tradycyjna kolęda, czyli wizyta duszpasterska, rozpocznie się w naszej parafii od przyszłej niedzieli, 28 grudnia. Plan zostanie podany w Święta.

godz. 15.00 (ze względu na spowiedź w Lalkowach) – za zm. Zofię Słaboszewską

godz. 16.00 – za zm. Franciszka Lewandowskiego

godz. 16.00 – za zm. Kazimierza Szambowskiego

godz. 24.00 – Pasterka intencji w parafian