OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA – 4.01.2009

Dzisiaj, o godz. 10.30, dzieci ze szkoły w Rychławie przedstawią jasełka bożonarodzeniowe. Można też obejrzeć wystawę szopek, wykonanych przez dzieci z klas I – III, ze szkoły w Rychławie.

Dzisiaj też panie z naszego CARITASU zbierają przed kościołem ofiary na dożywianie dzieci w szkołach.

We wtorek będziemy przeżywać jedno z największych świąt w roku kościelnym – Uroczystość Objawienia Pańskiego (zwaną też Świętem Trzech Króli). Oprócz obowiązkowej obecności w kościele o godz. 10.00 lub 16.00, zachowajmy też świąteczny charakter tego dnia w naszych domach. Podczas Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Weźmiemy później kredę do naszych domów i zaznaczymy drzwi znakami K+M+B+2009, na pamiątkę mędrców ze Wschodu – Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy przybyli pokłonić się Chrystusowi. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na misje katolickie. Przyjdźmy licznie, aby też – jak Mędrcy ze Wschodu – oddać pokłon Chrystusowi – Zbawicielowi świata.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego.

Po przerwie świątecznej wznawiane są treningi Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „BONUM” na sali gimnastycznej w Smętowie. W najbliższy wtorek, o godz. 16.45, mogą wyjechać chętni chłopcy do gry w piłkę nożną, a tydzień później dziewczęta i panie na trening siatkarski. Szczegóły na plakacie w kruchcie.

Mija kolejna kadencja działalności naszego Parafialnego Klubu „BONUM”. Osoby pełnoletnie, które już włączają się w różnoraką działalność Klubu i inne chętne zapraszam na spotkanie sprawozdawczo – wyborcze w piątek, o godz. 16.30, do plebanii.

W niedzielę, 18 stycznia, odbędzie się w naszej parafii Koncert Kolęd. Wszystkie chętne grupy muzyczne, które chciałyby wziąć udział, poproszę o kontakt ze mną tym tygodniu.

Natomiast w najbliższą sobotę, w szkole w Kamionce, o godz. 10.00, odbędzie się Międzyszkolny Konkurs Kolęd. Przyjadą z uczestnicy z kilkunastu szkół.

Plan kolęd na najbliższy czas:

4 I, niedziela, godz. 12.30 – Sarnowo I

5 I, poniedziałek, godz. 14.00 – Osiny

7 I, środa, godz. 14.00 – Rychławskie Pola (lewa strona)

10 I, sobota, godz. 14.00 – Gajewo Zabudowania

11 I, niedziela, godz. 12.30 – Sarnowo II

godz. 13.00 –

wtorek (Uroczystość Trzech Króli):

godz. 10.00 – za zm. Joannę Bieńkowską

godz. 16.00 – za zm. Erykę Badźmierowską, w rocznicę urodzin oraz z rodziny Badźmierowskich

godz. 16.00 –

godz. 13.00 – za zm. Monikę i Leona Kwiatkowskich