OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ADWENTU – 2008-12-14

W poprzednią niedzielę, panie z CARITAS, zebrały na dożywianie dzieci kwotę 200 zł. Dziękuję też za składane do kartonów słodycze w sklepach, które będą rozdzielone wśród dzieci w szkołach przed Świętami. Można te dary składać jeszcze do środy!

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na wsparcie Stolicy Apostolskiej w Watykanie.

Najbliższy tydzień Adwentu daje nam wiele okazji do mocnego przygotowania się na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Centralnym przeżyciem niech będzie przedświąteczna spowiedź. Będzie to najlepszy znak właściwego podejścia do przeżywania spraw wiary. Zatroszczmy się, aby wszyscy członkowie naszych rodzin skorzystali ze spowiedzi. Nie dozna pełnej radości świątecznej osoba, która zaniedba tę wielką szansę. W naszej parafii taka spowiedź, z udziałem większej liczby kapłanów z dekanatu, odbędzie się w czwartek, 18 grudnia, przed południem od godz. 9.00 do 10.00 oraz po południu - od godz. 15.30 do 17.00. Na zakończenie będzie Msza Święta roratnia.

Okazja do spowiedzi będzie też w tym tygodniu w innych parafiach: we wtorek w Smętowie, w środę w Pieniążkowie, a w sobotę w Nowem. Natomiast nie będzie słuchania spowiedzi przed Pasterką i w I-sze Święto.

W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.30, zapraszam na spotkanie opłatkowe do plebani członków naszych parafialnych rad ekonomicznej i duszpasterskiej.

We wtorek, w 16. dzień miesiąca zapraszam licznie do kościoła o godz. 21.00, na wspólną modlitwę Apelu Jasnogórskiego, w intencji papieża Benedykta XVI oraz o rychłą beatyfikację papieża Jana Pawła II.

Chorych odwiedzę z przedświąteczną posługą sakramentalną w piątek, od godz. 10.00. Oprócz stałych osób, które odwiedzam co miesiąc, proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym innych starszych i chorych osób, aby i one mogły wyspowiadać się i przyjąć Komunię Św. na Święta.

W biurze parafialnym można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i w opłatki.

W związku z moją pomocą w słuchaniu spowiedzi w sąsiednich parafiach, zmienią się godziny odprawiania Mszy roratnich w niektóre dni (szczegóły przy podawaniu intencji).

Proszę, aby dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i średnich, poprosili swoich katechetów o wpisanie ocen z religii do zeszytów lub też w niektórych w szkołach średnich przygotować dla katechetów specjalne kartki świadczące o uczestnictwie w katechezach i ocenach. Podczas kolędy niech one będą w domu, abym mógł pochwalić wszystkich za uczestnictwo w katechezach.

Wiele rodzin troszczy się w okresie przedświątecznym o ładny wystrój swojej posesji, strojąc lampkami oraz innymi ozdobami drzewka i budynki. Z pewnością działania te upiększają naszą parafię. Milej mieszka się w miejscowościach, gdzie ludzie troszczą się o porządek w swoich duszach i w swoich obejściach. W związku z tym chciałbym ogłosić już po raz szósty konkurs na „Najładniejszą dekorację świąteczną”. Z każdym rokiem coraz więcej domów angażuje się w takie upiększanie. Odwiedzając po kolędzie zapiszę sobie odpowiednie adresy, będzie też można podpowiedzieć adresy swoich sąsiadów, a po zakończeniu kolęd z wybraną komisją objadę ocenić urodę najładniejszych domów. Rodzina, która najładniej udekoruje swój dom lub posesję otrzyma od księdza proboszcza nagrodę 100 zł. na zakup kolejnych ozdób świątecznych na przyszły rok. Podobny konkurs ogłasza gmina Smętowo, a przypomnę, że w ubiegłym roku Kamionka zdobyła pierwsze miejsce i otrzymała nagrodę pieniężną.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Mariusz Buławski, kawaler, zam. Kamionka 8a i Kamila Polasik, panna, zam. Postołowo 9. Jest to ich zapowiedź druga.

Ze stolika pod chórem można nabyć kolejny numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”.

godz. 16.00 – za zm. Irenę Kruk

godz. 14.00 (ze względu na pomoc w spowiedzi w Smętowie) – za zm. syna Jana oraz Bronisława Nabakowskich

godz. 15.00 (ze względu na pomoc w spowiedzi w Pieniążkowie) – za zm. Weronikę i Włodzimierza Eliasiewicz oraz zm. z rodziny

godz. 17.00 (po spowiedzi w Kamionce) – za zm. Monikę i Maksymiliana Warmbier, w 20 rocznicę śmierci