OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ZWYKŁA – 2009-01-25

Dzisiaj przeżywamy Święto – Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Chcemy mocniej zapoznać się z postacią wielkiego świętego – św. Pawła, który jest patronem całego roku. Kościół w Nowem jest w tym roku szczególnym sanktuarium Pawłowym, ustanowionym przez ks. biskupa, w którym można zyskiwać odpusty zupełne. Nasza parafia organizuje dzisiaj, o godz. 20.00, w kościele w Nowem, Apel Jasnogórski. Wystąpią m.in. chór i zespół z naszej parafii. Chętne osoby będą mogły udać się specjalnym autokarem – wyjazd o godz. 19.15 sprzed kościoła, a po drodze można też wsiąść na przystanku w Rychławie. Można też dojechać własnymi samochodami.

W miesiącu lutym papież prosi nas o modlitwę w intencji: „aby pasterze Kościoła zawsze byli otwarci na działanie Ducha Świętego w nauczaniu i posłudze ludowi Bożemu”. W tej intencji modlić się będzie m.in. wspólnota Żywego Różańca podczas swojej modlitwy w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00.

Dziękuję grupom muzycznym, które tydzień temu występowały na koncercie kolęd w naszym kościele.

W liturgii Kościoła, będziemy wspominać: w poniedziałek - św. Tymoteusza i Tytusa (biskupów), we wtorek – błog. Jerzego Matulewicza (biskupa), w środę - św. Tomasza z Akwinu (doktora Kościoła), w sobotę - św. Jana Bosko – (kapłana, opiekuna młodzieży).

Wszystkie chętne osoby, które chciałyby zarezerwować sobie miejsca siedzące w ławkach poproszę o zgłoszenie się do biura parafialnego. Rezerwacji podlegają duże ławki na dole i pierwszy rząd na chórze.

W przyszłą niedzielę panie z naszego CARITASU będą zbierać przed kościołem ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach.

Jednym z dokumentów, który narzeczeni powinni złożyć, pragnąc zawrzeć związek małżeński w kościele, jest świadectwo ukończenia tzw. kursu przedmałżeńskiego. Kolejny taki kurs rozpoczyna się w Warlubiu, 1 lutego, o godz. 15.00, w kościele. Zachęcam do udziału w nim szczególnie osoby, które w najbliższym roku pragną zawrzeć związek małżeński.

W pierwszej połowie lutego odbędzie się pierwsza tegoroczna zbiórka na nasze cele parafialne. Nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie domy z prośbą o złożenie ofiar na tegoroczne cele inwestycyjne. Ta zbiórka z lutego i następna z kwietnia przeznaczone będą na spłatę długu dla firmy, która już w ubiegłym roku położyła kostkę polbrukową od drzwi kościoła do kostnicy. Przypomnę, że w poprzednim roku uzbieraliśmy i zapłaciliśmy kwotę 19841 zł., a pełny koszt inwestycji wyniósł 31,5 tys. zł. Członków parafialnej rady ekonomicznej poproszę o odebranie zeszytów ze swojego rejonu! Dziękuję im za trud przeprowadzenia zbiórki, a wszystkim za składane ofiary! Informuję też, że do grona członków parafialnej rady ekonomicznej zostali dołączeni panowie Jan Marcjanik (z rejonu Kamionka i Kiwitkowo) oraz Wiesław Stalica (z rejonu Rychława i Rychławskie Pola – prawa strona). Życzymy nowym radnym owocnej współpracy dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

Nasza sąsiednia parafia Lalkowy będzie obchodzić w tym roku wielkie, historyczne wydarzenie: 600 – lecie powstania kościoła. Z tej okazji nauczycielka historii ze szkoły w Kamionce p. Regina Kotłowska napisała i wydała bardzo ciekawą książkę pt.: „Kościół pw. św. Barbary w Lalkowach, w sześćsetną rocznicę konsekracji”. Warto, aby w naszych domowych biblioteczkach znalazła się ta pozycja o znajomym kościele i parafii. Koszt książki 20 zł., można też nabyć w naszym biurze parafialnym. Wiele ciekawych informacji historycznych można też oglądać na naszej internetowej stronie parafialnej. Być może w przyszłości pokusimy się o wydanie książki o naszej wspólnocie parafialnej.

Plan kolęd na ostatnie dni:

- niedziela (dzisiaj), godz. 12.30 – Kamionka (lewa strona)

- poniedziałek, godz. 14.00 – Kamionka (prawa strona)

• W środę, od godz. 17.00, odwiedzę jeszcze rodziny, które wcześniej nie były obecne podczas kolędy, a teraz zgłosiły jeszcze chęć przyjęcia wizyty ks. proboszcza.

godz. 13.00 – za zm. księży proboszczów Andrzeja Bławata i Andrzeja Darznika (intencja od Żywego Różańca)

godz. 16.00 –

godz. 16.00 – za zm. Rafała Gus

godz. 16.00 –