OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2009.03.01

Dzisiaj Panie z Caritasu zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach. Za tydzień będzie przed kościołem zbiórka ofiar na misje.

Po Mszy Św., o godz. 10.30 będzie w kościele spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 16.00 (bezpośrednio po niej Msza Święta),a Gorzkie Żale w niedzielę, o godz. 10.00. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach i odmówienie modlitw w intencji papieża można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za swoich bliskich zmarłych lub nawet za siebie samego, pragnąc skrócenia okresu przyszłego przebywania w czyśćcu.

Rozpoczyna się również czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Zgodnie z tradycją, która od lat obowiązuje w naszej diecezji, wszystkie osoby korzystające ze spowiedzi zobowiązane są w tym okresie oddać swoją kartkę przy konfesjonale. Stosowne kartki można odbierać w biurze parafialnym.

W środę przeżywać będziemy w liturgii Święto św. Kazimierza (Królewicza).

W I-szy piątek miesiąca odwiedzę chorych z Komunią Św. od godz. 10.00. W tym dniu będzie też okazja do spowiedzi od godz. 15.30, szczególnie zapraszam dzieci z klas III.

Zakończyła się pierwsza zbiórka ofiar na spłatę działań firmy za zeszłoroczne położenie kostki polbrukowej od kościoła do kostnicy. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, a także radnym parafialnym za podjęcie się trudu zbiórki. W sumie zebrano kwotę 7058 zł. Z poszczególnych rejonów zebrano następujące kwoty: Sarnowo I i II (1410 zł.), Kamionka i Kiwitkowo (1250 zł.), Rychława i Rychławskie Pola – lewa strona (1020 zł.), Twarda Góra i Milewko (1020 zł.), Gajewo Zabudowania i Osiny (615 zł.), Rychława i Rychławskie Pola – prawa strona (590 zł.), Rudawki (525 zł.), Milewo (373 zł.), Głodowo (255 zł.). Jeszcze na ten cel będzie kolejna zbiórka w kwietniu.

W minionym tygodniu wszedł na ekrany kin w całej Polsce film „Popiełuszko – wolność jest w nas”. Przedstawia on bohaterskie życie słynnego obrońcy robotników kapłana Jerzego Popiełuszko, który 25 lat temu został bestialsko zamordowany przez służby komunistyczne. Ks. Jerzy jest kandydatem do świętości i być może w tym roku papież ogłosi go błogosławionym. Warto, aby starsi przypomnieli sobie o tej postaci, a młodzi z nią się zapoznali. Nasza parafia organizuje wyjazd na ten film do kina w Starogardzie Gdańskim w najbliższą środę, o godz. 18.00 (seans rozpocznie się o godz. 19.30). Zapisywać się można do wtorku w biurze parafialnym. Koszt przejazdu i biletu od 1 osoby wynosi 20 zł. Osoby z Rychławy i okolic mogą wsiąść do autokaru na swoim przystanku, a z Kamionki przy kościele.

W przyszłą niedzielę będzie występował w naszym kościele młodzieżowy zespół „KANAAN” z parafii Skarszewy, który już kilka razy uświetniał u nas Msze Św. Zespół ten nagrał ostatnio bardzo ładną płytę z 18-toma piosenkami religijnymi. W okładce płyty jest książeczka z tekstami piosenek i akordami do gry na instrumencie. Będzie można zakupić taką płytę w cenie 15 zł. od sztuki. Warto w domu posiadać płyty z takim repertuarem i puszczać je często, bo taki śpiew na Bożą chwałę jest też piękną modlitwą.

godz. 16.00 - dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, z okazji urodzin

godz. 16.00 –

godz. 16.00 – za zm. Annę i Jana Szuckich

godz. 16.00 – za zm. Feliksa Guss, w 1 rocznicę śmierci