OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 2009.04.12

• W radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego składamy sobie radosne życzenia. Niech Zwycięski Chrystus wniesie w nasze życie osobiste, rodzinne i społeczne wiele radości i pokoju. Niech w naszym środowisku wszyscy odnoszą się nawzajem życzliwie, służąc sobie pomocą, niech znikną wszelkie przejawy zła, nałogów i słabości, a pojawi coraz więcej oznak twórczego zaangażowania w szerzenie dobra wokoło siebie. Niech Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim mocno błogosławi.

• Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy troszczyli się o głębokie przeżycie Triduum Paschalnego: organiście, ministrantom, służbie liturgicznej, strażakom z Kamionki i Rychławy dzielnie trzymającym wartę, osobom przynoszącym kwiaty do Grobu Pańskiego (szczególnie p. Chmieleckiemu, co roku hodującemu specjalne kwiaty do Grobu), osobom niosącym baldachim i chorągwie, także p. katechetce Jolancie Kaszubowskiej i wspóółpracownikom za zrobienie ciemnicy i piękną dekorację Grobu Pańskiego.

• Pod chórem będzie można nabrać do naczyń wodę święconą, poświęconą podczas uroczystości wielkosobotnich, aby służyła przez cały rok w domu, w różnych sytuacjach.

• Dziękuję Caritasowi za zorganizowanie przedświątecznej zbiórki darów i wszystkim ofiarodawcom. Zostały one rozwiezione do kilkunastu rodzin.

• W I Święto Msze Święte będą o godz. 9.00 i o godz. 10.30, natomiast w II Święto Msze Święte będą w porządku niedzielnym, tzn. o 7.20, 9.00 i godz. 10.30. Ofiary złożone w czasie tego dnia będą przeznaczone na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

• W czwartek, w 16. dzień miesiąca, zapraszam do kościoła na Apel Jasnogórski, o godz. 21.00 – na wspólną modlitwę w intencji papieża.

• Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tej uroczystości niech będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele, przed każdą Mszą Św. lub w gronie swojej rodziny. Caritas w całej Polsce organizuje w tę niedzielę zbiórkę ofiar na wsparcie dla rodzin, które ucierpiały w czasie trzęsienia ziemi we Włoszech. Przed naszym kościołem będą również na ten cel zbierać panie
z Caritasu.

• Związek małżeński pragną zawrzeć: Piotr Pastuszka, kawaler, zamieszkały Twarda Góra 43 oraz Natalia Maria Dąbrowska, panna, zamieszkała Pieniążkowo 18. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

• Rozpoczynają się wiosenne, systematyczne, treningi w naszym Parafialnym Klubie Sportowym „BONUM”. Dziewczęta i panie, które chcą ćwiczyć w siatkówkę zapraszam na boisko przy kościele we wtorki, o godz. 17.45. Chłopców i mężczyzn, którzy chcą ćwiczyć w piłkę nożną, zapraszam na treningi w środę o godz. 17.45.

• W sobotę, 25 kwietnia, odbędą się po raz kolejny w Kamionce, Mistrzostwa Diecezji Pelplińskiej w Biegach Przełajowych. Warto, aby już teraz uczennice i uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich przygotowywali się, bo do wygrania będzie wiele nagród. Szczegóły zawodów i dystanse do przebiegnięcia zostały przedstawione na plakatach w kruchcie kościoła oraz w szkołach!

• Dzieci z klas II zapraszam na spotkanie do plebani w sobotę, o godz. 10.00. Młodzież, przygotowująca się do bierzmowania, będzie miała spotkanie w kościele, w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.30.

• W sobotę, o godz. 11.30, odbędzie się w naszym kościele konkurs na najlepszego lektora w dekanacie nowskim.

• W pierwszej połowie kwietnia, przedstawiciele naszej parafialnej rady ekonomicznej, już po raz drugi będą odwiedzać wszystkie rodziny, z prośbą o wsparcie realizacji tegorocznego celu inwestycyjnego, tzn., spłaty należności dla firmy, która rok temu położyła kostkę polbrukową od drzwi kościoła do kostnicy. Ponadto po Wielkanocy zostanie zainstalowany drugi licznik i zamontowana druga linia energetyczna, aby oddzielić kościół od plebanii, zmniejszając przez to rachunki w opłatach za energię.

• Ks. proboszcz z Pieniążkowa organizuje w lipcu pielgrzymkę autokarową na Ukrainę i do Rumunii. Chętni mogą zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na plakacie w kruchcie kościoła.

Poniedziałek, II Święto:

7.20 – za zm. Jadwigę, Helenę, Leona i dziadków Bruckich

9.00 – za zm. Janusza Stachulskiego, w 6 rocznicę śmierci

10.30 – za zm. Klemensa Gniewkowskiego

godz. 17.00 – za zm. Anielę Tyszkiewicz

godz. 17.00 - za zm. Feliksa Stopińskiego w 12 rocznicę śmierci oraz zm. rodziców z obojga stron

godz. 17.00 – za zm. Irenę Judzińską, w 30 dzień po pogrzebie

godz. 17.00 – za zm. Mariannę i Kazimierza Welke