OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2009-04-26

Dzisiaj, po Mszy Św., o godz. 10.30, odbędzie się w kościele spotkanie młodzieży, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Podobnie też będzie za tydzień.

W środę przypada w liturgii święto – św. Katarzyny Sieneńskiej (patronki Europy), w piątek wspomnienie św. Józefa Robotnika, a sobotę wspomnienie św. Atanazego (biskupa i doktora Kościoła).

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki naszej ojczyzny – będziemy przeżywać liturgicznie w poniedziałek, 4 maja.

4 maja wspominany jest też w liturgii św. Florian – patron strażaków. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim druhom z Kamionki i Rychławy za ofiarne działania na rzecz potrzebujących pomocy ludzi, a także za aktywne włączanie się w różnorakie inicjatywy parafialne i środowiskowe.

Rozpoczyna się piękny miesiąc maj. Tysiące ludzi będzie w tym okresie gromadzić się w kościołach lub przy przydrożnych kaplicach, aby oddać cześć Maryi, opiekunce narodu polskiego. Chciejmy i my stanąć do apelu. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy. W kościele litania do Matki Bożej będzie odmawiana, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 10.30. Zadbajmy wspólnie z sąsiadami o piękno przydrożnych krzyży i kaplic.

W maju możemy modlić się w intencji papieskiej: „Aby wierni świeccy oraz wspólnoty chrześcijańskie w odpowiedzialny sposób zabiegali o powołania kapłańskie i zakonne”. W tej intencji członkowie wspólnoty Żywego Różańca odmówią różaniec w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę, panie z Caritasu będą zbierać ofiary na dożywianie dzieci w szkołach.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Paweł Jan Homa, kawaler, zam. Lalkowy 53 i Iwona Sabina Kaproń, panna, zam. Kamionka 24 oraz Rafał Michał Olech, kawaler, zam. Morzeszczyn, ul. Dworcowa 14 i Iwona Teresa Błażek, panna, zam. Kamionka 50. Jest to ich zapowiedź druga. A także Krzysztof Targowski, zam. Kamionka 67 i Karolina Openkowska, panna, zam. Zdrojewo 3/1. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Wczoraj zostały zorganizowane w Kamionce Mistrzostwa Diecezji Pelplińskiej w biegach przełajowych. Wśród blisko 200 uczestników z kilkunastu parafii od nas czołowe miejsca zajęli: II miejsca w kategorii klas I – III Błażej Żurawski, w kategorii klas gimnazjalnych Natalia Żurawska oraz w kategorii szkół średnich Kamila Prażmowska, III miejsce w kategorii klas gimnazjalnych Natalia Bartołd. Dziękuję za wsparcie organizacji zawodów członkom Parafialnego Klubu "BONUM", nauczycielom i strażakom. Dotacje finansowe na nagrody i wyżywienie otrzymalismy z Urzędu Gminy w Smętowie, z Urzędu Gminy w Nowem oraz Zarządu Wojewódzkiego Ludowych Zespołów Sportowych z Gdańska.

Dzieci z klas II zapraszam na ćwiczenia we wtorek, o godz. 15.30 oraz w sobotę, o godz. 10.00.

Członkowie Caritas wyjeżdżają w piątek, 1 maja, na jednodniową pielgrzymkę autokarową. Odwiedzone zostaną diecezjalne sanktuaria maryjne we Wielu, Kościerzynie, Sianowie i Piasecznie. Mogę też zapisać się inni parafianie. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.00. Koszt od 1 osoby – 35 zł. Można zapisywać się w biurze parafialnym.

17.00 - o zdrowie dla Edwarda i rodziny

godz. 17.00 – za zm. Mariannę i Franciszka Lubomskich

godz. 17.00 - za zm. Agnieszkę i Stanisława Olszewskich

godz. 17.30 - o błogoslawieństwo Boże dla maturzystów z zespołu "Rychławiaki"