OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA (WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE) – 2009-05-24

W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza (kapłana), w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W poniedziałek będzie we Wielkim Komorsku spotkanie dekanalne Caritas. Wyjazd chętnych osób będzie po Mszy wieczornej.

We wtorek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłych matkach, a wspierajmy bardzo swoim życzliwym słowem i działaniem wszystkie żywe matki, którym winni jesteśmy wielką wdzięczność!

W miesiącu maju uczestniczmy licznie w nabożeństwach maryjnych. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy do kościoła lub przy przydrożnych kapliczkach. W kościele litania do Matki Bożej jest odmawiana, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 10.30.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Radomir Jenda, kawaler, zamieszkały Nowe, Osiedle Nadwiślańskie II 5b/2 i Kamila Muszyńska, panna, zamieszkała Rychława 36. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Dzisiaj, od godz. 14.00, odbędzie się, na boisku przy szkole podstawowej w Kamionce FESTYN RODZINNY, na który zaproszeni są wszyscy parafianie. W części kulturalnej odbędzie się m.in. GMINNY FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ, wystąpią też m.in. grupy muzyczne i taneczne ze szkół w Kamionce i Rychławie oraz z naszej parafii. W części sportowej odbędzie się mecz siatkarski pomiędzy drużynami uczniów i rodziców oraz turniej rodzin w konkurencjach rekreacyjnych (chętne drużyny 3-osobowe mogą jeszcze zgłosić się przed zawodami do mnie). Odbędzie się także kiermasz spożywczy – wszyscy otrzymają darmowe kiełbaski z grilla i grochówkę.

W sobotę, 6 czerwca, autokar z młodzieżą z naszej parafii i sąsiednich uda się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Jeziorem Lednickim k. Gniezna. W ubiegłym roku, w takim spotkaniu, uczestniczyło 100 tys. młodzieży i było też wiele reportaży telewizyjnych. Koszt od jednej osoby – 45 zł. Chętni mogą się na te pielgrzymki zapisać i uzyskać bliższe informacje u mnie w ciągu najbliższych dni.

Dzieci z klas II, które przyjęły I Komunię Św., członkowie ich rodzin oraz inni parafianie zaproszeni są do udziału w pielgrzymce autokarowej do Lichenia. Odbędzie się ona w piątek, 12 czerwca. Koszt od 1 osoby – 40 zł. Zapisywać się można w biurze parafialnym.

godz. 17.00 – za zm. księży proboszczów Andrzeja Bławata i Andrzeja Darznika (intencja od wspólnoty Żywego Różańca)

godz. 17.00 – za zm. Emerencję Klajna

godz. 17.00 – za zm. brata Mieczysława i zm. z rodziny Budyś

godz. 17.00 – za zm. Stanisława, Zygmunta, Wiesławę, Jana i Mariannę Pianka, Stanisława Lemańskiego i Czesława