OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. – 2009-05-31
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.
– 2009-05-31

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej. W tym dniu kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Jeszcze część parafian nie dopełniła tego obowiązku, postarajmy się więc wspólnie, aby wszyscy członkowie naszych rodzin wypełnili w tym roku tę powinność i złożyli stosowną karteczkę. Okazja do spowiedzi jest przed każdą Mszą Świętą.

W tym tygodniu, w liturgii, będziemy przeżywać: w poniedziałek – Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła, w środę – wspomnienie świętych Karola Lwangi i Towarzyszy (męczenników z Ugandy), w piątek – wspomnienie św. Bonifacego (biskupa i męczennika).

Intencja modlitewna papieża dla nas wszystkich na miesiąc czerwiec to: „Aby uwaga poświęcona krajom uboższym przez wspólnotę międzynarodową owocowała konkretną pomocą, zwłaszcza w uwolnieniu ich od ogromnego ciężaru zadłużenia zagranicznego”.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie wspólne różańca będzie w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00.

W przyszłą też niedzielę będzie zbiórka Caritas na dożywianie dzieci w szkołach.

W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane będą w kościele, we wtorek i piątek, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedzielę, po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz.10.00, a od godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św. (szczególnie zapraszam dzieci, które w tym roku przyjęły I-szą Komunię Św.).

Związek małżeński pragną zawrzeć: Radomir Jenda, kawaler, zamieszkały Nowe, Osiedle Nadwiślańskie II 5b/2 i Kamila Muszyńska, panna, zamieszkała Rychława 36. Jest to ich zapowiedź druga.

W sobotę, 6 czerwca, autokar z młodzieżą uda się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Jeziorem Lednickim k. Gniezna. Chętni mogą zapisać się jeszcze na wyjazd do wtorku. Koszt od jednej osoby – 45 zł. Zbiórka wyjeżdżających będzie przy kościele w Kamionce o godz. 6.00.

Dzieci z klas II, które przyjęły I Komunię Św., członkowie ich rodzin oraz inni parafianie zaproszeni są do udziału w pielgrzymce autokarowej do Lichenia. Odbędzie się ona w piątek, 12 czerwca. Koszt od 1 osoby – 40 zł. Zapisywać się można w biurze parafialnym.

W pierwszej połowie czerwca nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie rodziny. Trzecia tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na zakup nowych organów do kościoła. Przypomnę, iż obecna fisharmonia została zakupiona w 2005 roku z komisu, jako używany sprzęt holenderski tylko za 400 zł., a obecnie coraz częściej się psuje. Nowe organy, o podobnej wielkości, kosztują ok. 6 tys. zł. Radnych poproszę o odebranie zeszytów ze swojego rejonu.

Zachęcam do nabycia nowego numeru czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”. Należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Weronikę i Włodzimierza Eliasiewicz oraz zm. z rodziny

godz. 17.00 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, z okazji 30 rocznicy małżeństwa pp. Haliny i Bogdana Małkowskich

godz. 17.00 – za zm. rodziców Helenę i Wojciecha Ziarnko oraz siostrę Zofię z mężem Adolfem

godz. 17.00 – za zm. Zofię Wodzak