OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 07.06.2009

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca będzie dzisiaj, o godz. 10.00.

Dzisiaj odbywa się przed kościołem tradycyjna w naszej parafii zbiórka Caritasna dożywianie dzieci w szkołach.

Dzisiaj też można złożyć przed kościołem ofiarę do innych skarbonek, z okazji Dnia Dziękczynienia, na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, o czym słyszeliśmy w liście arcybiskupa Nycza.

W tym tygodniu skończył się w liturgii okres wielkanocny, a rozpoczynamy przeżywanie okresu zwykłego, który potrwa aż do adwentu.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, będziemy wspominali: w poniedziałek – św. Jadwigę królowę, w środę – błog. Bogumiła biskupa, w sobotę - św. Antoniego z Padwy (kapłana i Doktora Kościoła).

W X rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w naszej diecezji, parafia w Nowem organizuje uroczysty koncert, pod hasłem „Budujcie na skale, a skałą jest Chrystus”. Odbędzie się on w kościele św. Mateusza dzisiaj, o godz. 18.00. W programie wystąpi m.in. 100-osobowy chór (złożony m.in. z członków naszego chóru), będą różne recytacje i pokazy multimedialne o papieżu.

W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w kościele, we wtorek i piątek, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedziele, po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, po Mszy Świętej, o godz. 10.30, wyruszymy w drogę, aby idąc w procesji zamanifestować swoją wiarę. Będziemy zatrzymywać się przy 4 ołtarzach, które będą usytuowane przy posesjach pp. Kropisz, Kreja w Kamionce oraz Judzińskich i Reimus na Kiwitkowie. Proszę o przygotowanie dekoracji religijnych w domach przy trasie procesji, panów strażaków poproszę o niesienie baldachimu, chorągwi, a także pilnowanie porządku w ruchu drogowym podczas marszu i dziękuję za coroczne zaopatrzenie w brzózki. Także panie z Żywego Różańca proszę o niesienie chorągwi. Dziewczynki ze szkoły podstawowej, szczególnie z klas II oraz młodsze zapraszam do sypania kwiatków, a chłopców do niesienia dużego różańca. Ćwiczenia tych dzieci (z klas II i innych) odbędą się w poniedziałek, po Mszy Św., przed kościołem. Dzieci I-szo Komunijne przychodzą na procesję w białych albach. Przez cały tydzień będziemy przeżywać oktawę, podczas której odbywać się będą procesje eucharystyczne dookoła kościoła, po Mszach o godz. 17.00.

Dzieci z klas II, które przyjęły I Komunię Św., członkowie ich rodzin oraz inni parafianie zaproszeni są do udziału w pielgrzymce autokarowej do Lichenia. Odbędzie się ona w piątek, 12 czerwca. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed przystanku w Rychławie lub sprzed kościoła. Dzieci zabierają stroje komunijne. Koszt od 1 osoby – 40 zł. Zapisywać się jeszcze można w biurze parafialnym.

W pierwszej połowie czerwca nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie rodziny. Trzecia tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na zakup nowych organów do kościoła. Kosztują one ok. 6 tys. zł. Radnych poproszę o odebranie zeszytów ze swojego rejonu.

godz. 17.00 –

godz. 17.00 – za zm. Jadwigę Janicką, w 4 rocznicę śmierci oraz zm. z rodziny Janickich i Kania

godz. 17.00 – za zm.Wandę i Edmunda Rezmer oraz Zbigniewa Ryńskiego

Czwartek, Uroczystość Bożego Ciała -