Życie duchowe Kamionki
MIĘDZYGMINNY TURNIEJ SIATKARSKI DRUŻYN MĘSKICH „Na Pożegnanie Lata”– dnia 20 września 2009 roku
W niedzielę 20 września 2009 roku , już po raz kolejny odbył się Gminny Turniej Siatkarski „Na Pożegnanie Lata”. Organizatorem tej imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „GAUDIUM” działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kamionce, współorganizatorem Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Gr., a pomocą służyli członkowie PUKS „Bonum”. Impreza miała na celu popularyzację piłki siatkowej wśród mężczyzn i chłopców gminy Smętowo Graniczne i okolic. Radośnie było patrzeć jak na turniej przybywają drużyny chłopięce i męskie z różnych okolicznych miejscowości gmin Smętowo Graniczne i Nowe. W rozgrywkach siatkarskich wzięło udział 10 drużyn z takich miejscowości jak: Bochlin, Frąca, Lalkowy, Leśna Jania, Nowe, Rychława, Twarda Góra i Kamionka. Ze względu na piękną słoneczną pogodę turniej zgromadził również wielu kibiców i sympatyków siatkówki. Wyniki turnieju są następujące: I miejsce – drużyna NADWIŚLANIN - Nowe, II miejsce – drużyna MIOTACZE – z Frący, III miejsce – drużyna z Leśnej Jani, IV miejsce – drużyny z Kamionki i Twardej Góry, VI miejsce – drużyna Drem Team – Rychława, OSP Rychława, Buła i Spóła z Rychławy, drużyna z Lalków i drużyna z Bochlina. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone cennymi nagrodami ufundowanymi przez GOKSiR Smętowo Gr. (puchary i piłki ), a wszyscy zawodnicy w nagrodę za udział w zawodach zostali zaproszeni na poczęstunek przy ognisku. Turniej Siatkarski okazał się imprezą bardzo udaną. Uczestnicy zaprezentowali zdobyte na treningach umiejętności, a także zmierzyli się w sportowej rywalizacji z innymi drużynami. Rozgrywki siatkarskie dostarczyły wszystkim wielu wrażeń, a dla zawodników okazały się wspaniałym, koleżeńskim spotkaniem, któremu towarzyszyła wspaniała aura. Było to możliwe dzięki finansowym dotacjom: Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Gr. oraz ofiarnej pracy członków miejscowych klubów sportowych.

Dodane przez parafia_ dnia March 01 2008 10:38:41 5209 Czytań · Drukuj