+ Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kościół
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Służba liturgiczna
Współpracownicy parafialni
Życie Sakramentalne
Żywy Różaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowości
Ochotnicza Straż Pożarna
Szkoły
PISANO O NAS
Archwium prasowe
Festyn Rodzinny na Sportowo
FESTYN RODZINNY NA SPORTOWO
Maj jest miesiącem obfitującym w różnorakie imprezy plenerowe. Skłania do tego wytęskniona przez wszystkich słoneczna pogoda i piękna sceneria bujnej wiosennej roślinności. Szczególnie miło, gdy na organizowane festyny przybywają całe rodziny, by wspólnie radośnie spędzić czas wolny od pracy i nauki. Tego typu imprezy nie mogło zabraknąć w maju również w Kamionce, dlatego w niedzielę 24 maja 2009 roku, na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej, już po raz trzeci odbył się „Festyn Rodzinny na Sportowo”. Organizatorami tej imprezy byli: Uczniowski Klub Sportowy „GAUDIUM” działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kamionce, Sołectwo Kamionka, GOKSiR Smętowo i Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „BONUM”. Impreza miała na celu popularyzację sportu i rekreacji wśród mieszkańców gminy Smętowo Graniczne i okolic, a w szczególności wsi Kamionka. Była to impreza skierowana dla wszystkich, a szczególnie dla rodzin, pragnących popróbować swoich sił w różnorakich konkurencjach przygotowanych przez organizatorów. Każdy mógł tego dnia znaleźć dla siebie coś interesującego i nawet pogoda stanęła na wysokości zadania, obdarowując uczestników pięknym słońcem. Uroczystego otwarcia Festynu Rodzinnego dokonali organizatorzy w osobach: p. Teresa Surma - dyr. szkoły w Kamionce, p. Urszula Drost – prezes UKS „GAUDIUM” i ks. proboszcz Andrzej Taliński. Swoją obecnością imprezę zaszczycił p. Karol Nowakowski - dyrektor GOKSiR w Smętowie .
fot.1 Otwarcie Festynu Rodzinnego na Sportowo w KAMIONCE
Dla uczestników festynu przygotowano szereg atrakcji.Część artystyczną rozpoczął barwny występ Zespołu wokalno – tanecznego KAMYCZEK działającego przy PSP w Kamionce.
fot. 2 i 3 Zespół taneczno – wokalny „Kamyczek” z PSP Kamionka
W ramach festynu odbył się GMINNY FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ, w którym spróbowała swoich sił młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wśród śpiewających uczestników festiwalu w kategorii zespół udział wzięli: zespół ze Szkoły Podstawowej w Rychławie, zespoły FLORENTER i CENTENUM działające przy Parafii w Kamionce, Zespół z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lalkowach, Sekcja Gitarowa GRYF działająca przy GOKSiR w Smętowie Gr. i Zespół taneczno – wokalny KAMYCZEK z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamionce, a w kategorii solista śpiewały i grały dziewczęta ze szkół w Rychławie i Kamionce. Jury w składzie: p. Teresa Surma, p. Maria Koniarska, p. Marzena Partyka i p. Krzysztof Filc miało sporo pracy w ocenianiu uczestników festiwalu. Wzięto pod uwagę znajomość tekstu, muzyczną interpretację piosenek, oryginalność, prezentację na scenie i wyłoniono zwycięzców. W kategorii solistów : I miejsce - Kamila Braun - PSP Kamionka; II miejsce – Adrianna Muszyńska – PSP Kamionka; III miejsce - Julita Szczygieł – SP Rychława;
fot.4 Kamila Braun PSP Kamionka - zwyciężczyni w kategorii solowej.
w kategorii zespoły: I miejsce - Sekcja Gitarowa GRYF działająca przy GOKSiR Smętowo Gr. II miejsce – Zespół wokalno – taneczny KAMYCZEK z PSP Kamionka; III miejsce – Zespół FLORENTER działający przy Parafii Kamionka: Wyróżnienia : Zespół z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lalkowach, Zespół CENTENUM działający przy Parafii Kamionka i Zespół ze Szkoły Podstawowej w Rychławie.
fot. 5 Sekcja Gitarowa GRYF działająca przy GOKSiR Smętowo Gr – I miejsce w kategorii zespołowej
Zwycięscy festiwalu zostali nagrodzeni cennymi nagrodami ufundowanymi przez GOKSiR Smętowo Gr. i Sołectwo Kamionka.
fot.6 Zwycięscy FESTIWALU PIOSENKI TURYSTYCZNEJ w Kamionce
Festiwal zakończył występ Tanecznej Grupy Młodzieżowej RESPEKT działającej przy UKS „GAUDIUM”.
fot. 7 Zespół RESPEKT z Kamionki
Każdego roku wiele radości sprawia uczestnikom festynu turniej rodzinny przygotowany i prowadzony przez ks. A. Talińskiego, w którym biorą udział 3-osobowe drużyny rodzinne rywalizujące między sobą w konkurencjach rekreacyjno – sportowych takich jak: - bieg z woreczkiem; - bieg na szczotce; - bieg przez szarfy; - bieg przez hula-hop; - toczenie opon; - rzut ringo na trzonek; - rzut woreczkiem; - bieg z piłką na patelni. Wśród rywalizujących ze sobą drużyn najlepszymi, w tym roku, okazały się rodziny: Zwolińskich z Rynkówki, Wołczaków z Kamionki i Bojanowskich z Rynkówki. Wszystkie drużyny uczestniczące w konkurencjach rekreacyjno – sportowych otrzymały praktyczne nagrody rzeczowe.
fot. 8 Turniej Rodzinny – toczenie opony
fot. 9 Turniej Rodzinny – rzut ringo
fot. 10 Zwycięscy Turnieju Rodzinnego
Stałym punktem sportowych zmagań podczas Festynu jest turniej siatkarski. W tym roku rywalizowały ze sobą drużyny mieszane: Uczniowie kontra Rodzice. Chociaż w rezultacie wygrała drużyna Rodziców przed 2 drużynami Uczniów, to kibice byli pod dużym wrażeniem gry uczniów PSP w Kamionce. Drużyny otrzymały w nagrodę dyplomy i piłki. Pięknym gestem było przekazanie tych nagród, przez kapitanów drużyn, szkole.
fot. 11 Uczestnicy turnieju siatkarskiego Uczniowie kontra Rodzice
W czasie Festynu zorganizowano loterię fantową z ciekawymi nagrodami ufundowanymi przez ludzi o otwartych sercach. Dochód z loterii przeznaczono na naprawę ogrodzenia szkolnego. W takim miejscu, jak Festyn w Kamionce, nie mogło także zabraknąć stoiska, ze wspaniałymi ciastami, kawą i herbatą, przygotowanego i prowadzonego przez panie z Rady Szkoły. Dużym powodzeniem cieszyły się wyśmienite wypieki rodziców.
fot. 12 Punkt gastronomiczny Rady Rodziców.
Kolejny punkt gastronomiczny, prowadzony osobiście przez panią Alicję Małkowską – sołtys wsi Kamionka, która serwowała kiełbaski z grilla, a członkowie Stowarzyszenia św. Brata Alberta ze Smętowa częstowali chętnych pyszną grochówką. Festyn był imprezą bardzo udaną. Każdy z przybyłych gości znalazł dla siebie coś atrakcyjnego.
fot.13 Goście Festynu
fot. 14 Kolejni Goście Festynu
Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom: p. Tomaszowi Surma – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „RARYTAS” ze Smętowa, p. Januszowi Moczyńskiemu - Piekarnia Smętowo, Stowarzyszeniu św. Brata Alberta ze Smętowa, p. Małgorzacie i Tadeuszowi Włodarczak IGLOTEX ze Skórcza i p. Ewie i Grzegorzowi Surma – Sklep Spożywczy z Kamionki za okazaną pomoc i wsparcie. Urszula Drost Jolanta Kaszubowska Źródło: www.kociewiak.pl

Dodane przez parafia dnia czerwiec 29 2009 20:14:13 5450 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.