OGŁOSZENIE DUSZPASTERSKIE – XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 2009.07.12

Dzisiaj przed kościołem naszym ministranci zbierają do skarbonek ofiary na wsparcie dla rodzin dotkniętych klęską powodzi w południowej Polsce. Warto pomóc tym ludziom, a zebrane ofiary przez Caritas w Warszawie do nich dotrą.

Tydzień temu, panie z naszego CARITASU zebrały do skarbonek kwotę 200 zł., na rzecz zakupu zeszytów i przyborów szkolnych dla dzieci.

We wtorek, o godz. 18.00 odbędzie się w Lalkowach dekanalne spotkanie Caritas. Chętne panie z Caritasu mogą wyjechać na spotkanie po Mszy Św. u nas.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy : w poniedziałek – wspomnienie świętych Andrzeja Świerada i Benedykta (pustelników), w środę - wspomnienie św. Bonawentury (biskupa i doktora Kościoła), w czwartek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel.

W czwartek zapraszam do kościoła, o godz. 21.00, na Apel Jasnogórski. Będziemy wspólną modlitwą wspierać papieża Benedykta XVI w jego posłudze i modlić się o rychłą beatyfikację papieża Jana Pawła II.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Michał Kamiński, kawaler, zamieszkały Kamionka 4, Joanna Semrau, panna, zamieszkała Nowe, Osiedle Nadwiślańskie II 9a/8. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Zakończyła się trzecia tegoroczna zbiórka ofiar z przeznaczeniem na zakup nowych organów do naszego kościoła. Z poszczególnych rejonów zebrano kwoty: Milewo 287 zł., Głodowo 300 zł., Rudawki 385 zł., Rychława i Rychławskie Pola (prawa strona) 440 zł., Gajewo Zabudownia i Osiny 505 zł., Twarda Góra i Milewko 930 zł., Rychława i Rychławskie Pola (lewa strona) 1085 zł., Kamionka i Kiwitkowo 1203 zł., Sarnowo I i II 1295 zł. Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za złożone ofiary, a panom radnym za trud zbiórki. W sumie zebrano więc kwotę 6430 zł. Informuję, że nowe organy zostały już zakupione w sklepie muzycznym w Gdyni i na nich dzisiaj gra nasz pan organista. Całość zakupu tych organów firmy ROLAND (razem ze specjalnym pedałem, który firma dostarczy jeszcze w lipcu) wyniosła 6700 zł. Dziękuję panu Janowi Dziura za zrobienie pięknego stojaka do tych organów. Oczywiście, inne rodzaje organów są o wiele droższe. Jeszcze lepszą jakość nasze organy miałyby, gdyby został wymieniony wzmacniacz nagłośnieniowy na chórze – teraz bowiem wejścia do przewodów organów są monofoniczne, a powinny być stereofoniczne.

Ze stolika pod chórem zachęcam do nabywania nowego numeru czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

Zachęcam też do nabywania niezwykle wartościowego albumu pt. „Kościoły diecezji pelplińskiej”. W I tomie zawarto kolorowe zdjęcia z kościołów i historie parafii z dekanatów Tczew, Pelplin, Gniew, Skórcz, Nowe i Starogard Gdański. Są więc zdjęcia m.in. kościołów z Nowego, z Lalków, Smętowa i innych okolicznych parafii. Oczywiście są też zdjęcia z naszego kościoła w Kamionce, przedstawione na 2 stronach. Historia naszej parafii i innych została napisana w języku polskim i w języku niemieckim. Warto więc posiadać w swoich rodzinnych zbiorach taki kolorowy album i wysłać też do znajomych w Niemczech. Koszt 1 albumu wynosi 70 zł. i można nabyć w biurze parafialnym – a obejrzeć książkę można na stoliku pod chórem.

godz. 17.00 – za zm. Jana Śpiewaka

godz. 16.30 – za zm. Pawła Braun, w 4 rocznicę śmierci oraz zm. rodziców z obojga stron

godz. 17.00 - za zm. Jana Śpiewaka

godz. 16.30 – za zm. Jana Śpiewaka