OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2009.08.16

Dzisiaj będzie miało w naszej parafii bardzo ciekawe wydarzenie artystyczne. Wystąpią razem chóry parafialny i kameralny z Nowego oraz nasz chór parafialny. Blisko 100-osobowa grupa chórzystów wystąpi z pieśniami religijnymi podczas specjalnej Mszy Św., o godz. 16.00. W związku z tym nie będzie dzisiaj wyjątkowo Mszy Św., o godz. 10.30, lecz zapraszam na Mszę, o godz. 16.00. Postarajmy się, aby frekwencja była wielka.

Dzisiaj też zapraszam o godz. 21.00 do kościoła na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego. Będziemy m.in. modlić się o rychłą beatyfikację papieża Jana Pawła II.

W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka (kapłana), w czwartek - wspomnienie św. Bernarda (opata i doktora Kościoła, patrona naszej diecezji), w piątek - wspomnienie św. Piusa X (papieża), w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

W najbliższą sobotę, 22 sierpnia, odbędą się w naszej parafii dożynki. Podczas Mszy Świętej, o godz. 16.00, będziemy mieli okazję, aby podziękować za tegoroczne plony i prosić Boga o pomoc w dalszych rolniczych działaniach. W procesji z darami zostaną złożone wieńce z 2 rejonów parafii. Pierwszy rejon to Rychława wraz z wybudowaniami, Twarda Góra, Milewo, Milewko, Głodowo, Gajewo Zabudownia, Osiny. Drugi rejon to Kamionka, Rudawki, Kiwitkowo, Sarnowo. Państwo sołtysów lub delegacje rolników z poszczególnych sołectw poproszę o przygotowanie chlebów dożynkowych na Mszę Świętą. Zapraszam na tę Mszę szczególnie wszystkich rolników z rodzinami (!). Po Mszy Św., na placu przykościelnym, rozpocznie się część kulturalno – sportowa. Szczegółowy program będzie można przeczytać na plakatach w kruchcie kościoła lub w sklepach. Odbędzie się m.in. Turniej Sołectw w konkurencjach rekreacyjnych – do udziału w nim zostało zaproszonych 12 sołectw z gminy Smętowo oraz sołectwa Rychława i Osiny. W siatkówkę rywalizować będą drużyny mężatek i panien oraz chłopcy i panowie z Kamionki i Rychławy z okolicami. Zorganizowana też zostanie rywalizacja pomiędzy strażakami z Kamionki i Rychławy w zawodach pożarniczych. W części kulturalnej wystąpią nasze parafialne grupy muzyczne: chór parafialny, zespoły młodzieżowe „FLORENTER” i „CENTENUM”, zespół folklorystyczny „RYCHŁAWIAKI”, dziecięcy zespół taneczny „KAMYCZEK” ze Szkoły w Kamionce oraz młodzieżowa grupa taneczna „RESPEKT”. Działania dożynkowe zakończą się zabawą ludową na placu przykościelnym, przy muzyce zespołu ADYT z Tucholi, do godz. 2.00.W związku z tym, że jest to jeszcze miesiąc sierpień, to będziemy mieli okazję pokazać, jak potrafimy radośnie bawić się bez alkoholu. Będą też różne stoiska spożywcze obsługiwane przez panie z CARITASU, zamki dmuchane do wchodzenia przez dzieci oraz loteria fantowa prowadzona przez młodzież. Dochód z tych różnorakich działań zostanie przeznaczony na zakup zeszytów i przyborów szkolnych dla dzieci z najuboższych rodzin z naszej parafii. Jeśli ktoś posiada i chciałby użyczyć na sobotę namioty ogrodowe, to proszę o kontakt ze mną do piątku. Chętni do włączenia się w organizację, w działania sportowo – kulturalne oraz do ofiarowania fantów na loterię mogą zgłosić się do ks. proboszcza.

W związku z przygotowaniami do dożynek zapraszam na spotkania: chór parafialny w poniedziałek - o godz. 17.30, zespół FLORENTER we wtorek – o godz. 14.00, Caritas we wtorek - o godz. 18.30, zespół CENTENUM we wtorek - o godz. 19.30.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność (2 zł.) wrzucić do skarbonki św. Antoniego. Można też nabyć kolorowe czasopismo „Nasza Arka” poświęcone 30 rocznicy pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do ojczyzny w 1979 roku – koszt także 2 zł., a należność proszę również wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

Dziękuję panom Ludwikowi Buklewskiemu i Zbigniewowi Szmitowi za działania przy kostnicy, zrobienie metalowego opierzenia belek i pomalowanie kostnicy.

godz. 17.00 – za zm. Wandę Rezmer, w 3 rocznicę śmierci

godz. 18.00 (zmiana godziny ze względu na eksportę pogrzebową w Lalkowach) – za zm. Kazimierza Banaszaka, w 30 dzień po pogrzebie

godz.16.30 – o zdrowie dla Romana

godz. 17.00 - za zm. Leona Nowickiego, w 25 rocznicę śmierci oraz Jerzego Nowickiego, w 20 rocznicę śmierci