OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2009-08-30

W miesiącu wrześniu łączymy się z papieżem w modlitwie w intencji: „aby Słowo Boże było lepiej poznawane i przeżywane jako źródło wolności i radości”. W tej intencji modlić się będą m.in. członkinie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00.

1 września mija 70 rocznica wybuchu II wojny światowej. Chciejmy pamiętać w swoich modlitwach o ofiarach tej wojny. Oni oddali swoje życie po to, aby dla nas wywalczyć wolność. Nie zmarnujmy ich ofiar i poświęcenia. Starajmy się prezentować odpowiedzialną postawę, rzetelnie wykonując wszelkie swoje obowiązki, troszcząc się o los swojej rodziny, naszego środowiska i całej ojczyzny.

We wtorek przeżywać będziemy w liturgii wspomnienie błog. Bronisławy, a w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego (papieża i doktora Kościoła).

Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek, od godz. 10.00.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i rodziców zostanie odprawiona Msza Święta w poniedziałek, o godz. 17.00. Wcześniej, od godz. 16.00, będzie okazja do spowiedzi świętej. Dzieci z klas III, które w tym roku przyjęły I-szą Komunię Św., zapraszam do spowiedzi w I-szy piątek miesiąca, o godz. 16.30 i przy konfesjonale otrzymają specjalne obrazki, na których będą co miesiąc zbierać stosowne podpisy przy konfesjonale. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 10.30, nastąpi poświęcenie tornistrów dzieci z klas I.

Inauguracja roku szkolnego w szkołach podstawowych w Kamionce i w Rychławie odbędzie się we wtorek, o godz. 9.00. Na plakacie w kruchcie kościoła umieszczono informacje, o której odbywać się będzie dowóz dzieci i młodzieży do szkół w Nowem.

Szkoły w Kamionce i w Rychławie otrzymają w tym tygodniu paczki z artykułami szkolnymi. Na ten cel odbywały się zbiórki przed kościołem w lipcu i sierpniu oraz przeznaczony zostanie dochód z zorganizowanych dożynek. Już od następnej niedzieli, w każdą I-szą niedzielę miesiąca, członkinie Caritasu będą zbierać ofiary do skarbonek na rzecz dożywiania dzieci w szkołach.

Kończy się miesiąc sierpień, jeśli uczyniliśmy dobre postanowienia wytrwałości w abstynencji od alkoholu, to postarajmy się dalej to kontynuować dla dobra swojego, swojej rodziny i ojczyzny. Pamiętajmy, że są specjaliści, którzy chętnie pomogą osobom i rodzinom, gdzie jest problem alkoholowy.

W dniach 12 i 13 września organizowana jest, po raz siódmy z naszej parafii, piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza w Piasecznie. W obie strony pielgrzymka przejdzie 44 km (m.in. przez Lalkowy, Smętowo i Wielkie Wyręby, a nocleg będzie w Piasecznie). Do udziału zapraszam młodzież oraz dorosłych, którym stan zdrowia pozwala na przejście takiej trasy. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 10.30. Zapisywać się też można przez cały tydzień w biurze parafialnym.

Dożynki ogólnogminne w gminie Smętowo odbędą się w Kościelnej Jani, dnia 5 września. Rozpoczną się Mszą Św. o godz. 15.30 w tamtejszym kościele.

Dzisiaj, przy Wiejskim Domu Kultury w Rychławie, od godz. 15.00 rozpocznie się Festyn Kociewski, z udziałem wielu atrakcyjnych grup artystycznych, m.in. ok. godz. 19.30 wystąpi zespół folklorystyczny z Rumunii.

Za tydzień na radosne spędzenie czasu zapraszają sołectwo oraz szkoła w Rychławie, przy której od godz. 14.00, rozpocznie się festyn rekreacyjny. W programie m.in. turniej siatkarski dla chętnych drużyn męskich i kobiecych. Można organizować drużyny młodsze i starsze w różnych miejscowościach i zgłosić się. Będą też atrakcje dla dzieci (m.in. dmuchańce, różne konkursy) i kiermasz spożywczy.

Nasz Parafialny Klub „BONUM” zaprasza do udziału w systematycznych zajęciach sportowych: we wtorki od 17.45 chętne panie i dziewczęta do gry w siatkówkę, natomiast w środę od 17.45 chętnych chłopców i panów do gry w piłkę nożną.

Ze stolika pod chórem można nabyć kolorowy kalendarz na rok 2010 ze zdjęciami papieża Jana Pawła II wśród dzieci. Opłatę 3 zł. proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego. Można też nabyć w biurze parafialnym bardzo ciekawe książkowe kalendarze rolnika w cenie 20 zł.

godz. 17.00 – w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i rodziców, z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego

godz. 17.00 – za zm. Adę Stopińską (od Żywego Różańca)

godz. 17.00 – za zm. Janinę i Mariana Kowalczyk, w rocznicę śmierci Janiny

godz. 17.00 – za zm. Adę Stopińską