OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2009.09.06

Dzisiaj, panie z Caritasu zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz dożywiania dzieci. Szkoły w Kamionce i Rychławie otrzymały też zakupione przez Caritas artykuły szkolne za kwotę 400 złotych.

We wtorek przeżywać będziemy w liturgii Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

Dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz. 10.30, nastąpi poświęcenie tornistrów dzieci z klas I.

W dniach 12 i 13 września organizowana jest, po raz siódmy z naszej parafii, piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza w Piasecznie. Wymarsz nastąpi w sobotę, o godz. 8.00, a powrót w niedzielę, ok. godz. 19.30. Zachęcam do licznej obecności wszystkich parafian na pożegnaniu i przywitaniu naszych pielgrzymów, bo w swoich intencjach pielgrzymi będą pamiętać również o całej parafii. Można jeszcze zapisać się w biurze parafialnym. Zapraszam też serdecznie wszystkich parafian w sobotę do Piaseczna, na Apel Jasnogórski, o godz. 21.00 – poprowadzą go nasz chór parafialny (razem z chórem nowskim) oraz młodzież z naszej parafii. Zamówiony został autokar, aby dojechać do Piaseczna na ten Apel. Wyjazd jest darmowy, w sobotę, o 19.30 z przystanku w Rychławie oraz sprzed kościoła w Kamionce.

Dzisiaj na radosne spędzenie czasu zapraszają sołectwo oraz szkoła w Rychławie, przy której od godz. 14.00, rozpocznie się festyn rekreacyjny. W programie m.in. turniej siatkarski dla chętnych drużyn męskich i kobiecych. Będą też atrakcje dla dzieci (m.in. dmuchańce, różne konkursy) i kiermasz spożywczy.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym” w cenie 2 zł.(jest w nim m.in. artykuł żałobny o ks. proboszczu Stanisławie Gołąbku z Lalków), a także kolorowe kalendarze ścienne na przyszły rok przedstawiające obrazy Matki Bożej z różnych sanktuariów oraz ze zdjęciami papieża Jana Pawła II w cenie 3 zł. – należności proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Adę Stopińską

godz. 17.00 – za zm. Jerzego Wojciechowskiego

godz. 17.00 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, z okazji
rocznicy małżeństwa