OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2009-10-18

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień misyjny. Mamy powinność modlitwy za misjonarzy szerzących wiarę w Chrystusa na wszystkich kontynentach. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele misyjne.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, będziemy przeżywać: we wtorek–wspomnienie św. Jana Kantego (kapłana), w środę – wspomnienie błog. Jakuba Strzemię (biskupa).

Po liczeniu frekwencji w minioną niedzielę okazało się, że we Mszy Św. uczestniczyło 381 osób (czyli tylko 30% wiernych z naszej parafii). Do Komunii Św. przystąpiły 124 osoby. Wszyscy powinni się postarać, aby przynajmniej członkowie naszych rodzin systematycznie praktykowali udział w niedzielnych i świątecznych Mszach Św.

Po Mszy Św., o godz. 10.30 zapraszam młodzież z klas gimnazjalnych, przygotowującą się do bierzmowania, na spotkanie w kościele.

W środę, po Mszy wieczornej, zapraszam do plebani na spotkanie rodziców dzieci z klas II przygotowujących się do I-szej Komunii Św.

W październiku, w naszym kościele różaniec jest odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 10.30. Zachęcam też do odmawiania różańca w swoich domach lub przy przydrożnych kaplicach.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. W uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza zbiorowa za wszystkich polecanych zmarłych, o godz.10.30. W miesiącu listopadzie kartki te będą odczytywane podczas każdej Mszy Świętej, a kto pragnie, aby za daną osobę modlitwa odbywała się przez cały rok, to proszę o zaznaczenie z boku na kartce godziny Mszy Niedzielnej, podczas której mamy się wspólnie modlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do biura parafialnego.

godz. 16.00 – za zm. Jadwigę, Helenę, Leona i dziadków Bruckich

godz. 16.00 – za zm. Zenona Chmieleckiego, w 3 rocznicę śmierci oraz rodziców z obojga stron

godz. 16.00 – za zm. Klemensa Gniewkowskiego, w rocznicę urodzin

godz. 16.00 – za zm. Łucję Muszyńską, w rocznicę urodzin