OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.10.2009

Początek listopada skłania nas wszystkich do zadumy nad przemijalnością życia ludzkiego. Staniemy nad mogiłami bliskich zmarłych, pragnąc im podziękować za dobro od nich otrzymane i wyprosić dla nich, poprzez modlitwę, łaskę życia w niebie. W dniach, od 1 do 8 listopada, można dostąpić odpustu zupełnego, codziennie jeden raz, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Stąd też będzie okazja do spowiedzi dla wszystkich w najbliższy piątek, od godz. 15.00.

W tym roku Uroczystość Wszystkich Świętych, przypada w niedzielę za tydzień. Po Sumie, o 10.30, udamy się na cmentarz, aby nad grobami bliskich odprawić stosowne nabożeństwo. Ta Msza Św., o godz. 10.30, będzie Mszą Zbiorową, w intencji wszystkich zmarłych parafian, szczególnie tych, o których chcemy pamiętać poprzez wypisanie na kartkach. Te wypisane kartki można przynosić do biura parafialnego jeszcze dzisiaj lub codziennie, po Mszy Św. Wieczornej. W miesiącu listopadzie, kartki z nazwiskami zmarłych będą odczytywane w dni powszednie, a kto chciałby, aby modlono się za krewnych zmarłych w niedziele przez cały rok, to proszę o napisanie z boku kartki godziny właściwej Mszy Świętej. Już za tydzień będą odczytywani zmarli, których nazwiska są umieszczone na kartkach przyniesionych do biura parafialnego w tych dniach. Dziękuję strażakom z Kamionki za dbanie o porządek na cmentarzu. Wszystkich proszę o godne zachowanie na tym poświęconym miejscu przez cały rok.

W Dzień Zaduszny, będziemy modlić się przede wszystkim w intencji zmarłych z naszych rodzin, którzy przebywają w czyśćcu i liczą na naszą pomoc w dostaniu się do nieba. Msze Św. w tym dniu będą o godz. 10.00 i 16.00.

W środę przeżywać będziemy w liturgii święto śś. Szymona i Judy Tadeusza (apostołów).

W listopadzie papież prosi wszystkich o modlitwę w intencji: „aby wszyscy ludzie na całym świecie, zwłaszcza ci, na których spoczywa odpowiedzialność w zakresie polityki i gospodarki, nieustannie zabiegali o ratowanie stworzenia”.

Różaniec wspólnoty Żywego Różańca zostanie odmówiony w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00.

W przyszłą też niedzielę panie z Caritasu będą zbierać ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach.

Związek małżeński pragną zawrzeć Jarosław Kalbarczyk, kawaler, zam. Pruszcz Gdański, ul. Sikorskiego 8 oraz Ewelina Błażek, panna, zam. Kamionka 72.

godz. 16.00 – w pewnej intencji

godz. 16.00 – za zm. ks. prob. Andrzeja Bławata i Andrzeja Darznika (intencja od wspólnoty Żywego Różańca)

godz. 16.00 - za zm. Zofię Słaboszewską oraz Rozalię i Jakuba Słaboszewskich

godz. 16.00 – za zm. Irenę i Zygmunta Dereszkiewicz, w 1 rocznicę śmierci Ireny