OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2009-11-01

W Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte będą w porządku niedzielnym. Po Sumie, o 10.30, udamy się na cmentarz, aby nad grobami bliskich odprawić stosowne nabożeństwo. Ta Msza Św., o godz. 10.30, będzie Mszą Zbiorową, w intencji wszystkich zmarłych parafian, szczególnie tych, o których chcemy pamiętać poprzez wypisanie na kartkach. Wypisane kartki z nazwiskami zmarłych można jeszcze przynosić do biura parafialnego. W dniach, od 1 do 8 listopada, można dostąpić odpustu zupełnego, codziennie jeden raz, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych.

W poniedziałek, w Dzień Zaduszny, będziemy modlić się przede wszystkim w intencji zmarłych z naszych rodzin, którzy przebywają w czyśćcu i liczą na naszą pomoc w dostaniu się do nieba. Msze Św. w tym dniu będą o godz. 10.00 i 16.00.

Dzisiaj, panie z naszego Caritasu, zbierają ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach.

W środę, w liturgii Kościoła, będziemy przeżywać wspomnienie św. Karola Boromeusza (biskupa).

W piątek, od godz. 10.00, odwiedzę chorych z comiesięczną posługą sakramentalną.

Dzieci z klas III, które w tym roku przyjęły I-szą Komunię Św., zapraszam do comiesięcznej spowiedzi św. – w piątek, o godz. 15.30.

Zbliża się rocznica odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę po długich latach zaborów. Parafia nasza organizuje ciekawe wydarzenie artystyczne. W najbliższą sobotę, od godz. 11.00, odbędzie się w remizie w Kamionce Międzygminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Przyjadą do nas recytatorzy, zespoły i chóry z różnych miejscowości. Zapraszam wszyst5kich parafian do przyjścia na to działanie kulturalne. W Święto Niepodległości odbędzie się w Kamionce Msza za ojczyznę oraz uroczysta gminna akademia. Jeśli ktoś posiada flagę państwową, to wskazane byłoby wywiesić przed domem w tym tygodniu.

Związek małżeński pragną zawrzeć Jarosław Kalbarczyk, kawaler, zam. Pruszcz Gdański, ul. Sikorskiego 8 oraz Ewelina Błażek, panna, zam. Kamionka 72. Jest to ich zapowiedź druga.

Młodzież gimnazjalną, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy Św., o godz. 10.30.

Ze względu na jesienno – zimową pogodę nie będzie już treningów na dworze naszego Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „BONUM”. Udało się jednak załatwić, dla dzieci i młodzieży korzystających systematycznie z treningów, możliwość skorzystania raz w tygodniu z sali gimnastycznej w gimnazjum w Smętowie – w każdy wtorek. Na zmianę będą mogli wyjechać na treningi w piłkę nożną chłopcy oraz na treningi w siatkówkę chętne dziewczęta i osoby dorosłe. Grafik kolejnych wyjazdów na salę gimnastyczną został wywieszony na plakacie w kruchcie kościoła. Zwracam się z prośbą do osób, które chciałyby pomóc w dowozie dzieci i młodzieży na te treningi. Warto poświęcić trochę czasu dla młodego pokolenia, aby mogło zdrowo i kulturalnie się rozwijać, a przy okazji można też samemu pograć w piłkę. Pierwszy wyjazd na trening siatkarski będzie z dziewczętami i paniami we wtorek, o godz. 16.45, sprzed kościoła, a tydzień później będzie wyjazd dla chętnych chłopców do gry w piłkę nożną.

Ze stolika pod chórem można nabyć czasopismo „Pielgrzym”. Opłata wynosi 2 zł. i ją można wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

W tym roku nasza zaprzyjaźniona sąsiednia parafia Lalkowy obchodzi wielkie wydarzenie – 600. rocznicę zbudowania kościoła. Przygotowanych jest z tej okazji wiele działań, a także wydawnictw. W związku z tą rocznicą nie dałem do druku kalendarza ze zdjęciem naszego kościoła parafialnego, lecz mamy okazję zakupić kalendarz ze zdjęciem lalkowskiego kościoła zamówiony przez młodego ks. proboszcza z Lalków i mieć pamiątkę z 600-lecia jego istnienia. Koszt kalendarza 1,5 zł. (należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego).

Poniedziałek (Dzień Zaduszny)

godz. 10.00 – za zm. Joannę, Edmunda i teściów Bieńkowskich oraz z rodziny Budyś i Surma

godz. 16.00 – za zm. Adę i Feliksa Stopińskich oraz rodziców z obojga stron

godz. 16.00 – za zm. rodziców Janinę i Edwarda Kurek oraz Zofię, Franciszka Weiss i brata Józefa