OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA –8.11.2009

Młodzież gimnazjalną, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie dzisiaj, po Mszy Św., o godz. 10.30.

W poprzednią niedzielę, panie z naszego Caritasu, zebrały do skarbonek kwotę 220 zł., na dożywianie dzieci w szkołach.

W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na inwestycje diecezjalne, tzn. na remont biblioteki diecezjalnej w Pelplinie oraz remont budynku dla księży emerytów w Chojnicach.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy wspominać: w poniedziałek – święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego (papieża i doktora Kościoła), w środę – wspomnienie św. Marcina z Tours (biskupa), w czwartek wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza (biskupa i męczennika), w piątek - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (pierwszych męczenników polskich).

W środę będziemy przeżywać w naszej ojczyźnie rocznicę odzyskania niepodległości spod długich zaborów. Pamiętajmy, że krwi przelanej przez wiele pokoleń dzielnych Polaków nie możemy zmarnować i powinniśmy aktywnie włączać się w przemianę życia w naszej ojczyźnie. Zadaniem na dziś każdego z nas jest zagospodarowanie tej wolności, którą wywalczyli dla nas nasi przodkowie. Wolne w tym dniu mają wszystkie szkoły i prawie wszystkie zaklady pracy. Zapraszam więc do udziału we Mszach Św. o godz. 7.20, 9.00 i 13.00. Ta Msza Św., o godz. 13.00, zostanie ofiarowana w intencji ojczyzny. Zostały m.in. zaproszone władze gminne, kombatanci i przedstawiciele wielu środowisk. Zapraszam do licznego udziału delegacje szkół i strażaków z pocztami sztandarowymi i wszystkich parafian. Po Mszy Św. udamy się wszyscy do remizy w Kamionce, gdzie odbędzie się uroczysta akademia patriotyczna. Wystąpią podczas niej m.in. dzieci ze szkoły z Kamionki z inscenizacją patriotyczną, laureaci Międzygminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej, a też będzie okazja wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne. Takiego wydarzenia jeszcze w naszej parafii nie było, wiec wszyscy się zjawmy. Warto, aby starsze pokolenie wdrażało kolejne pokolenia w przezywanie we właściwy sposób ducha patriotycznego. Jeśli ktoś posiada flagę państwową, to wskazane byłoby wywiesić przed domem.

Dzieci z klas II zapraszam na spotkanie do plebani w sobotę, o godz. 12.00.

Ze stolika pod chórem można nabyć kalendarz na przyszły rok ze zdjęciem kościoła w Lalkowach, którego 600-tna rocznica powstania będzie w grudniu obchodzona. Koszt kalendarza 1,5 zł. (należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego).

godz. 16.00 – za zm. Romana Giersza (intencja od członków rady parafialnej)

godz. 16.00 –

środa (Święto Niepodległości):

godz. 7.20 – za zm. Bronisława Buławskiego, w rocznicę urodzin

godz. 9.00 – za zm. Agnieszkę, Alojzego i Tadeusza Rezmer, w rocznicę urodzin Agnieszki oraz Irenę i Alojzego Sznajdrowskich

godz. 13.00 (!) – o błogosławieństwo Boże dla ojczyzny i nagrodę wieczną dla poległych w walce o jej wolność

godz. 16.00 – za zm. Jadwigę Borkowską oraz z rodziny Borkowskich i Owczarek

godz. 16.00 – za zm. Annę, Stanisławę, Kazimierza, Jana i syna Jana Szuckich

godz. 16.00 – za zm. Mariannę i Pawła Wehner, w 25 rocznicę śmierci Marianny

niedziela (15 listopada):

godz. 7.20 – za zm. rodziców Jadwigę i Telesfora Klein oraz braci Tadeusza i Edwarda

godz. 9.00 – za zm. Monikę, Annę i Franciszka Szczechula