OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2009

W okresie Adwentu mamy wspaniałą okazję odnowić naszą wiarę. Uczyńmy liczne, dobre postanowienia, że odnowimy naszą więź z Bogiem, swoje i rodzinne życie sakramentalne, zwalczymy niszczące nas nałogi i postaramy zatroszczyć się o życzliwą atmosferę w swoich rodzinach. Msze Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane będą codziennie, o godz. 16.00 (w niektóre tylko dni będą małe zmiany godzin). Zachęcam wszystkich do licznego udziału, a szczególnie dzieci.

Znakiem naszego właściwego przeżywania okresu Adwentu powinna być także gotowość do okazania miłosierdzia tym spośród naszej społeczności, którzy najbardziej zostali dotknięci biedą. Za tydzień, panie z CARITAS, będą zbierać przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz dożywiania dzieci w naszych szkołach. Ponadto CARITAS liczy też na zbiórkę słodyczy, które będzie można składać w kartonach, umieszczonych w sklepach na terenie naszej parafii. Przed Świętami zebrane słodycze zostaną rozdzielone wśród dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu naszej parafii.

W poniedziałek przypada w liturgii święto – św. Andrzeja Apostoła, w czwartek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego (kapłana).

W piątek, parafia Lalkowy będzie przeżywać swój odpust parafialny ku czci św. Barbary. W tym roku ma on szczególny charakter w związku 600-tną rocznicą zbudowania kościoła parafialnego. Sumę odpustową, o godz. 17.00, odprawi ks. biskup Jan Szlaga, a po niej odbędzie się koncert muzyki poważnej.

W miesiącu grudniu papież prosi nas o modlitwę w intencji: „Aby w Boże Narodzenie narody ziemi uznały w Słowie wcielonym światłość oświecającą każdego człowieka, a kraje otwarły drzwi Chrystusowi, Zbawicielowi świata”. W przyszłą niedzielę, o godz. 10.00, odbędzie się różaniec wspólnoty Żywego Różańca i przydział poszczególnych tajemnic na przyszły rok.

W I-szy piątek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, od godz. 10.00, a dodatkowa okazja do spowiedzi będzie od godz. 15.30. Zachęcam szczególnie dzieci z klas III, do comiesięcznej spowiedzi.

Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie miała swoje spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy Św., o godz. 10.30.

W Adwencie zachęcam do wpisywania się do Parafialnej Złotej Księgi Trzeźwości, wzbudźmy, jak najwięcej dobrych postanowień abstynenckich. Niech osobom mającym problemy z alkoholem i papierosami brzmi ciągle w uszach życzenie dzieci o trzeźwych i zdrowych rodziców - czyż nie lepiej pieniądze, stracone na te zgubne używki, przeznaczyć na dożywianie dzieci – ileż jeszcze tragedii ma się zdarzyć, aby ludzie się opamiętali i nie tolerowali takiego zgorszenia.

W każdym domu, na stole wigilijnym powinny znaleźć się opłatek i świeca wigilijna. Wprowadzają one szczególny nastrój w przeżywanie wieczerzy wigilijnej. Można już zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i w opłatki po każdej Mszy Świętej, w biurze parafialnym. Świeca kosztuje 5 zł. a za opłatki większe lub mniejsze można złożyć dowolną ofiarę. Jest też okazja, aby zakupić nowo wyprodukowane kartki świąteczne ze zdjęciem naszego kościoła i wysłać do krewnych oraz znajomych w różnych częściach Polski i świata. Kupić je można w biurze parafialnym po 50 gr. za 1 sztukę.

Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na kolejne dni tego roku, a w tym tygodniu jest sporo okazji ku temu. Jest też już kalendarz na przyszły rok i można jeszcze przed okresem kolędowym wybrać sobie konkretną datę do zamówienia, póki jeszcze jest wolna. Warto pamiętać w ofiarowanych Mszach Św. o swoich bliskich zmarłych, modlić się o błogosławieństwo Boże z okazji różnych rocznic (np. ślubu, czy urodzin), czy w innych potrzebnych intencjach (np. o zdrowie, czy opiekę Bożą w egzaminach).

godz. 16.00 – w pewnej intencji

godz. 16.00 –

godz. 15.00 (godzina wcześniejsza, ze względu na pomoc w słuchaniu spowiedzi przedodpustowej w Lalkowach) –

godz. 16.00 -